Rok szkolny 2018-2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ciasta

Ciasta

30 listopada tworzyliśmy kartki świąteczne, które podarowaliśmy ponad stu gościom podczas Gminnej Wigilii dla Seniorów w M- GOK-u w Mordach. 
Od 3 grudnia do 7 grudnia sprzedawaliśmy ciasta. Początkowo planowaliśmy tę akcję tylko na jeden dzień, ale zaangażowanie uczniów i rodziców przerosło nasze oczekiwania. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Za uzyskany dochód zakupimy potrzebne artykuły dla podopiecznych Domu Dziecka w Siedlcach

1 grudnia 2018
Przejdź do - "Dzień Wolontariusza"

"Dzień Wolontariusza"

Od 4 grudnia rozpoczęliśmy akcję „Klucze dla Budzika”. Zbieramy stare, niepotrzebne klucze, które po przetopieniu sprzedamy, a zysk przekażemy jako wsparcie Fundacji „Akogo?” - finansującej klinikę „Budzik” dla dzieci w śpiączce po ciężkich urazach mózgu. Prosimy rodziców  o wsparcie naszego działania.

6 grudnia 2018
Czytaj więcej o: "Dzień Wolontariusza"
Przejdź do - Paczki

Paczki

28 listopada rozpoczęliśmy zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży dla podopiecznych siedleckiej Wioski SOS. Akcja trwa nadal, a zebraną literaturę przekażemy w marcu.

7 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Paczki
Przejdź do - Tydzień Wolontariatu 2018

Tydzień Wolontariatu 2018

Pod tym hasłem  przez cały tydzień od 27.11.2018r. odbywały się w naszej szkole akcje i przedsięwzięcia organizowane  przez wolontariu. Wszystkie działania rozpoczęły warsztaty literackie dla uczniów klas VII – III gimnazjum, przygotowane przez nauczycielki języka polskiego panie: Krystynę Kaniewską – Pietrasik i Małgorzatę Pasterską.

8 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Tydzień Wolontariatu 2018
Przejdź do - Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

„Pierwsze kroki wolontariuszy” to projekt, w który zaangażowało się dwunastu uczniów naszej szkoły klas trzecich gimnazjum. Działania rozpoczęły się we wrześniu, a zakończyły w grudniu 2018r.  Regularnie, co dwa tygodnie, młodzież uczestniczyła w warsztatach, na których poznawała zasady działania w ramach wolontariatu, współdziałania w grupie oraz planowania i zauważania trudności i zalet podczas organizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.

16 października 2018
Czytaj więcej o: Pierwsze kroki
Przejdź do - Kuchnia czeczeńska

Kuchnia czeczeńska

14 grudnia 2018r. nasi wolontariusze zostali  zaproszeni do udziału w podsumowaniu projektu szkoły w Radomyśli.  Projekt tej szkoły dotyczył poznania dań kuchni czeczeńskiej we współpracy z zaproszonymi gośćmi z Czeczenii. Wszyscy  uczniowie zaangażowali się w tworzenie potraw: sałatki „burak z granatem jak brat z bratem”, pierogów manti i  pysznych tortów z owocami i orzechami. Kiedy powstały potrawy odbyło się spotkanie podsumowujące. Poznaliśmy trudną sytuację rodzin czeczeńskich o której opowiadała pani Marina Hulia oraz tradycje kuchni czeczeńskiej. Następnie, każdy mógł spróbować przygotowanych potraw, które zdobyły uznanie uczestników. Nie zabrakło również quizu z  pytaniami dotyczącymi spotkania i nagrodami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym ciekawym przedsięwzięciu i zdobyć nowe umiejętności kulinarne.

14 grudnia 2018
Przejdź do - bębny djembe

bębny djembe

Kolejne warsztaty zachwyciły uczestników.  Bębnienie w bębny djembe były fantastycznym elementem do wyładowania emocji, ale i zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem bębnili, nadając rytm, który udzielał się wszystkim obecnym słuchaczom. Nie zabrakło również pochwały od organizatora i słuchaczy.

15 grudnia 2018
Przejdź do - Malowanie światłem

Malowanie światłem

29 października uczestnicy projektu spotkali się w siedzibie siedleckiego Stowarzyszenia tutaj.teraz, organizatora przedsięwzięcia, gdzie brali udział w wielu ciekawych warsztatach.

Pierwsze były warsztaty fotograficzne „Malowanie światłem”. Każdy tworzył własne kompozycje (z liści, owoców, nitek, spinaczy itp.) na światłoczułym papierze fotograficznym, następnie były one naświetlane i wywoływane/utrwalane

29 października 2018
Przejdź do - W muzeum

W muzeum

20 grudnia 2018r. w Muzeum Okręgowym w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowania projektu „Pierwsze kroki wolontariuszy”. Zebrali się wszyscy wolontariusze z czterech szkół, które brały udział w projekcie. (Szkoła Podstawowa w Czuryłach, Radomyśli, Radzikowie Wielkim i my).

20 grudnia 2018
Czytaj więcej o: W muzeum
Przejdź do - Głodne Mordy

Głodne Mordy

12 grudnia 2018r. nadszedł czas na prezentację efektów pracy naszych uczniów. Przygotowali oni projekt pod hasłem „Głodne Mordy” - dzień konkurencji kulinarnych.  „Głodne” w znaczeniu zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Wolontariusze zaangażowali w swoje działania wszystkich uczniów zarówno naszej szkoły, jak i gości ze szkoły z Radomyśli.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Głodne Mordy