Rok szkolny 2022-2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty profilaktyczne z p. Renatą Orłowską

Warsztaty profilaktyczne z p. Renatą Orłowską

W dniach 19-20 czerwca br. już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole p. Renatę Orłowską - edukatorkę, pedagożkę, nauczyciela akademickiego i aktywistkę na rzecz osób z niepełnosprawnościami, która poprowadziła dla uczniów klas 4-7 warsztaty profilaktyczne.

Każda ze wspomnianych wyżej klas wzięła udział w trzygodzinnych zajęciach, w czasie których uczniowie rozmawiali o odporności psychicznej i przestrzeganiu granic. Dzięki warsztatom uczniowie nauczyli się odróżniać postawę asertywną od uległej i agresywnej oraz przećwiczyli asertywny sposób odmawiania i komunikowania się. Młodzież miała okazję poznać swoje mocne strony i wzmocnić poczucie wartości. Chętni uczniowie, w praktyczny sposób, mogli zmierzyć się z barierami, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością ruchową. Nie lada wyzwaniem było pokonanie slalomu na wózku elektrycznym lub przejazd przez ustawione przeszkody na wózku manualnym. Zadania wzbudziły w uczniach wiele emocji!

Jesteśmy wdzięczni za obecność p. Renaty Orłowskiej w naszej szkole - za poświęcony czas i podzielenie się swoim doświadczeniem. Mamy nadzieję, że treści przekazane podczas warsztatów, pozwolą młodzieży budować lepsze i bardziej świadome relacje w klasach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poszanowanie granic drugiego człowieka.

 

21 czerwca 2023
Koordynatorki: Ew Jarocka, Katarzyna Konopka
Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Również w tym roku nasza szkoła postanowiła się włączyć w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu - "Działajmy razem!", który przypadł 7 lutego. Z tej okazji w szkole (w bud. A, jak i B) zostały przygotowane gazetki ścienne poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Podczas zajęć edukacji społecznej, godzin wychowawczych i zajęć świetlicowych zarówno dzieci młodsze, jak i starsze mają okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań w Internecie, a także dostrzec pozytywne strony korzystania z wirtualnego świata.

7 lutego 2023
Katarzyna Konopka, Edyta Iwańczuk
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Przedłużenie terminu badań ankietowych "Młode Głowy"

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że został przedłużony termin udziału uczniów kl.4-8 w projekcie edukacyjno-badawczym "Młode Głowy". Uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę na wypełnienie internetowaego kwestionariusza, a jeszcze nie mieli takiej możliwości przez feriami, będą proszeni o wypełnienie ankiet w szkole, po feriach - do 10 marca 2023 r.

Z wyrazami szacunku,

Ewa Jarocka - psycholog szkolny, Katarzyna Konopka - nauczyciel współorganizujący kształcenie


5 lutego 2023

Projekt edukacyjno-badawczy "MŁODE GŁOWY"

Od połowy stycznia br. w naszej szkole trwają badania ankietowe wśród uczniów kl. 4-8 w ramach dobrowolnego i bezpłatnego projektu edukacyjno-badawczego pt. „MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W POLSCE”. Uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę na udział w badaniu, proszeni są przez szkolnych koordynatorów projektu o anonimowe wypełnienie kwestionariusza ankiety internetowej przy użyciu szkolnych komputerów. Celem badania jest poznanie ogólnej kondycji psychicznej młodzieży w Polsce, sposobów radzenia sobie z wyzwaniami okresu dojrzewania, a także presją płynącą z środowiska pozaszkolnego.

24 stycznia 2023
Ewa Jarocka, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Projekt edukacyjno-badawczy "MŁODE GŁOWY"
Przejdź do - Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach

Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach

Dzielenie się sobą, swoim czasem, talentem, odkrywanie wrażliwości, poznawanie ludzi żyjących w nieco innej rzeczywistości, często z dala od bliskich - to cenne dobro, jakiego w dniu dzisiejszym doświadczali uczniowie kl. VIII A. Wiązało się to z wizytą w niedalekim Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach prowadzonym przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorbą Alzheimera. Młodzież przygotowała upieczone przez siebie pierniczki, gry i materiały do wspólnej twórczości. Były noworoczne życzenia, uśmiech, rozmowy, wsparcie, życzliwość... I to, co pozostało w sercach.
16 stycznia 2023
Ewa Jarocka - psycholog szkolny
Czytaj więcej o: Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach
Przejdź do - Nowe technologie w domu - krótki poradnik dla rodziców

Nowe technologie w domu - krótki poradnik dla rodziców

Drodzy Rodzice! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią poradnika "Nowe technologie w domu", opracowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg w ramach projektu BAJECZNA ŚWIADOMOŚĆ. Przedstawione zostały w nim m.in. takie treści jak: zasady dbania o higienę cyfrową w domu i tworzenia domowych kodeksów odpowiedzialnego korzystania z technologii cyfrowej, korzyści ze swobodnej i kreatywnej zabawy offline czy budowanie więzi z dzieckiem poprzez wspólne spożywanie posiłków bez ekranów. Życzymy owocnej lektury!

Poradnik dostępny jest tutaj: http://www.zomordy.pl/container/dokumenty-2022-2023/Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf?noc=1673283460

9 stycznia 2023
Edyta Iwańczuk - pedagog szkolny, pedagog specjalny
Czytaj więcej o: Nowe technologie w domu - krótki poradnik dla rodziców
Przejdź do - Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności

Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością pisarską uczennic, które wzięły udział w szkolnym Konkursie Literackim "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością". Gratulujemy im odwagi w podejmowaniu pierwszych, poważnych prób pisarskich i zachęcamy do rozwijania pasji tworzenia opowieści.

15 grudnia 2022
K. Konopka, E. Jarocka
Czytaj więcej o: Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności
Przejdź do - Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie

Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie

"Miej taki punkt widzenia, z którego dobrze widać drugiego człowieka" (R. Wasilewski) - takie hasło przyświecało tegorocznym, szkolnym obchodom Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zostało poprzedzone zajęciami psychoedukacyjnymi w klasach. Obchodom towarzyszył także Konkurs Literacki "Bliżej Osób z Niepełnosprawnościami" oraz spotkania dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Spotkanie uczniów z p. Renatą Orłowską odbyło się 14 grudnia br. z podziałem na grupy wiekowe: kl. 1-4 i kl. 5-8. Jego tematem przewodnim była różnorodność.

14 grudnia 2022
Koordynatorzy: E. Jarocka, E. Iwańczuk, K. Konopka
Czytaj więcej o: Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie
Przejdź do - Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską

Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską

W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnopsrawnościami, 13 grudnia br. odbyły się spotkania nauczycieli i rodziców z Panią Renatą Orłowską - pedagogiem, edukatorką i terapeutką, niosącą wiedzę w zakresie postrzegania niepełnosprawności i kształtowania postaw wobec osób jej doświadczających. Istota zagadnień, empatia prowadzącej oraz otwartość słuchaczy zachęciły do dialogów.

13 grudnia 2022
Ewa Jarocka - psycholog szkolny
Czytaj więcej o: Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską
Przejdź do - Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Dzień 3 grudnia jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. W związku z tym, już w listopadzie, rozpoczęliśmy przygotowanie uczniów w klasach do obchodów tego święta. We wszystkich klasach w ramach edukacji społecznej (kl.1-3) i godzin wychowawczych (kl.4-8) odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone osobom z niepełnosprawnościami.

13 grudnia 2022
E. Jarocka, E. Iwańczuk, K. Konopka
Czytaj więcej o: Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami