Rok szkolny 2022-2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Projekt edukacyjno-badawczy "MŁODE GŁOWY"

Od połowy stycznia br. w naszej szkole trwają badania ankietowe wśród uczniów kl. 4-8 w ramach dobrowolnego i bezpłatnego projektu edukacyjno-badawczego pt. „MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W POLSCE”. Uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę na udział w badaniu, proszeni są przez szkolnych koordynatorów projektu o anonimowe wypełnienie kwestionariusza ankiety internetowej przy użyciu szkolnych komputerów. Celem badania jest poznanie ogólnej kondycji psychicznej młodzieży w Polsce, sposobów radzenia sobie z wyzwaniami okresu dojrzewania, a także presją płynącą z środowiska pozaszkolnego.

24 stycznia 2023
Ewa Jarocka, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Projekt edukacyjno-badawczy "MŁODE GŁOWY"
Przejdź do - Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach

Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach

Dzielenie się sobą, swoim czasem, talentem, odkrywanie wrażliwości, poznawanie ludzi żyjących w nieco innej rzeczywistości, często z dala od bliskich - to cenne dobro, jakiego w dniu dzisiejszym doświadczali uczniowie kl. VIII A. Wiązało się to z wizytą w niedalekim Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach prowadzonym przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorbą Alzheimera. Młodzież przygotowała upieczone przez siebie pierniczki, gry i materiały do wspólnej twórczości. Były noworoczne życzenia, uśmiech, rozmowy, wsparcie, życzliwość... I to, co pozostało w sercach.
16 stycznia 2023
Ewa Jarocka - psycholog szkolny
Czytaj więcej o: Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach
Przejdź do - Nowe technologie w domu - krótki poradnik dla rodziców

Nowe technologie w domu - krótki poradnik dla rodziców

Drodzy Rodzice! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią poradnika "Nowe technologie w domu", opracowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg w ramach projektu BAJECZNA ŚWIADOMOŚĆ. Przedstawione zostały w nim m.in. takie treści jak: zasady dbania o higienę cyfrową w domu i tworzenia domowych kodeksów odpowiedzialnego korzystania z technologii cyfrowej, korzyści ze swobodnej i kreatywnej zabawy offline czy budowanie więzi z dzieckiem poprzez wspólne spożywanie posiłków bez ekranów. Życzymy owocnej lektury!

Źródło: Dębski M., Hady A. (2022), Nowe technologie w domu. Krótki poradnik dla rodziców; Gdańsk: Fundacja Dbam o Mój Zasięg. #FundacjaDbamoMójZasięg

9 stycznia 2023
Edyta Iwańczuk - pedagog szkolny, pedagog specjalny
Przejdź do - Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności

Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością pisarską uczennic, które wzięły udział w szkolnym Konkursie Literackim "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością". Gratulujemy im odwagi w podejmowaniu pierwszych, poważnych prób pisarskich i zachęcamy do rozwijania pasji tworzenia opowieści.

15 grudnia 2022
K. Konopka, E. Jarocka
Czytaj więcej o: Twórczość naszych uczennic - opowiadania i bajki nt. niepełnosprawności
Przejdź do - Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie

Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie

"Miej taki punkt widzenia, z którego dobrze widać drugiego człowieka" (R. Wasilewski) - takie hasło przyświecało tegorocznym, szkolnym obchodom Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zostało poprzedzone zajęciami psychoedukacyjnymi w klasach. Obchodom towarzyszył także Konkurs Literacki "Bliżej Osób z Niepełnosprawnościami" oraz spotkania dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Spotkanie uczniów z p. Renatą Orłowską odbyło się 14 grudnia br. z podziałem na grupy wiekowe: kl. 1-4 i kl. 5-8. Jego tematem przewodnim była różnorodność.

14 grudnia 2022
Koordynatorzy: E. Jarocka, E. Iwańczuk, K. Konopka
Czytaj więcej o: Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem! - Spotkanie uczniów z p. R. Orłowską, rozstrzygnięcie konkursu "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością", podsumowanie
Przejdź do - Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską

Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską

W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnopsrawnościami, 13 grudnia br. odbyły się spotkania nauczycieli i rodziców z Panią Renatą Orłowską - pedagogiem, edukatorką i terapeutką, niosącą wiedzę w zakresie postrzegania niepełnosprawności i kształtowania postaw wobec osób jej doświadczających. Istota zagadnień, empatia prowadzącej oraz otwartość słuchaczy zachęciły do dialogów.

13 grudnia 2022
Ewa Jarocka - psycholog szkolny
Czytaj więcej o: Spotkanie dla nauczycieli i rodziców z p. Renatą Orłowską
Przejdź do - Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Dzień 3 grudnia jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. W związku z tym, już w listopadzie, rozpoczęliśmy przygotowanie uczniów w klasach do obchodów tego święta. We wszystkich klasach w ramach edukacji społecznej (kl.1-3) i godzin wychowawczych (kl.4-8) odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone osobom z niepełnosprawnościami.

13 grudnia 2022
E. Jarocka, E. Iwańczuk, K. Konopka
Czytaj więcej o: Przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami
Przejdź do - Zmiana terminów Szkolnego Konkursu Literackiego "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością"

Zmiana terminów Szkolnego Konkursu Literackiego "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością"

Uwaga! Drodzy Uczniowie kl. 4-8! Szkolny Konkurs Literacki „Bliżej Osób z Niepełnosprawnością” – zmiana terminów!

Z racji zmiany terminu szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, przedłużony zostaje czas trwania konkursu na stworzenie autorskiej bajki lub opowiadania poruszającego tematykę niepełnosprawności. Na Wasze prace czekamy do 9.12.2022 r.(piątek). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12.12.2022 r. (poniedziałek), natomiast ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród 14.12.2022 r. (środa), podczas szkolnych obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. 

29 listopada 2022
Organizatorzy konkursu: p. E. Jarocka, p. E. Iwańczuk, p. K. Konopka
Czytaj więcej o: Zmiana terminów Szkolnego Konkursu Literackiego "Bliżej Osób z Niepełnosprawnością"
Przejdź do - Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji w zakresie zaburzeń Integracji Sensorycznej

Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji w zakresie zaburzeń Integracji Sensorycznej

Szanowni Państwo! W dniach 17.10-23.10.2022 r. trwa Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji w zakresie zaburzeń Integracji Sensorycznej. Jeśli Państwo są zaniepokojeni rozwojem sensoryczno-motorycznym swojego dziecka, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy terapeutów integracji sensorycznej SI z naszego regionu. Można zadzwonić i umówić się na konsultację. Szczegóły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=480403487457772&set=a.477650807733040
 
19 października 2022
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji w zakresie zaburzeń Integracji Sensorycznej
Przejdź do - 10 X - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 X - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzisiejszy dzień jest szczególnie poświęcony promowaniu zdrowia psychicznego. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: "Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem". 

10 października 2022
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: 10 X - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego