W dniach 19-20 czerwca br. już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole p. Renatę Orłowską - edukatorkę, pedagożkę, nauczyciela akademickiego i aktywistkę na rzecz osób z niepełnosprawnościami, która poprowadziła dla uczniów klas 4-7 warsztaty profilaktyczne.
Każda ze wspomnianych wyżej klas wzięła udział w trzygodzinnych zajęciach, w czasie których uczniowie rozmawiali o odporności psychicznej i przestrzeganiu granic. Dzięki warsztatom uczniowie nauczyli się odróżniać postawę asertywną od uległej i agresywnej oraz przećwiczyli asertywny sposób odmawiania i komunikowania się. Młodzież miała okazję poznać swoje mocne strony i wzmocnić poczucie wartości. Chętni uczniowie, w praktyczny sposób, mogli zmierzyć się z barierami, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością ruchową. Nie lada wyzwaniem było pokonanie slalomu na wózku elektrycznym lub przejazd przez ustawione przeszkody na wózku manualnym. Zadania wzbudziły w uczniach wiele emocji!
Jesteśmy wdzięczni za obecność p. Renaty Orłowskiej w naszej szkole - za poświęcony czas i podzielenie się swoim doświadczeniem. Mamy nadzieję, że treści przekazane podczas warsztatów, pozwolą młodzieży budować lepsze i bardziej świadome relacje w klasach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na poszanowanie granic drugiego człowieka.
21 czerwca 2023
Koordynatorki: Ew Jarocka, Katarzyna Konopka
Również w tym roku nasza szkoła postanowiła się włączyć w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu - "Działajmy razem!", który przypadł 7 lutego. Z tej okazji w szkole (w bud. A, jak i B) zostały przygotowane gazetki ścienne poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Podczas zajęć edukacji społecznej, godzin wychowawczych i zajęć świetlicowych zarówno dzieci młodsze, jak i starsze mają okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań w Internecie, a także dostrzec pozytywne strony korzystania z wirtualnego świata.
7 lutego 2023
Katarzyna Konopka, Edyta Iwańczuk
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu 2023Szanowni Państwo!
Uprzejmie informujemy, że został przedłużony termin udziału uczniów kl.4-8 w projekcie edukacyjno-badawczym "Młode Głowy". Uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę na wypełnienie internetowaego kwestionariusza, a jeszcze nie mieli takiej możliwości przez feriami, będą proszeni o wypełnienie ankiet w szkole, po feriach - do 10 marca 2023 r.
Z wyrazami szacunku,
Ewa Jarocka - psycholog szkolny, Katarzyna Konopka - nauczyciel współorganizujący kształcenie
5 lutego 2023
Od połowy stycznia br. w naszej szkole trwają badania ankietowe wśród uczniów kl. 4-8 w ramach dobrowolnego i bezpłatnego projektu edukacyjno-badawczego pt. „MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W POLSCE”. Uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę na udział w badaniu, proszeni są przez szkolnych koordynatorów projektu o anonimowe wypełnienie kwestionariusza ankiety internetowej przy użyciu szkolnych komputerów. Celem badania jest poznanie ogólnej kondycji psychicznej młodzieży w Polsce, sposobów radzenia sobie z wyzwaniami okresu dojrzewania, a także presją płynącą z środowiska pozaszkolnego.
24 stycznia 2023
Ewa Jarocka, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Projekt edukacyjno-badawczy "MŁODE GŁOWY"Dzielenie się sobą, swoim czasem, talentem, odkrywanie wrażliwości, poznawanie ludzi żyjących w nieco innej rzeczywistości, często z dala od bliskich - to cenne dobro, jakiego w dniu dzisiejszym doświadczali uczniowie kl. VIII A. Wiązało się to z wizytą w niedalekim Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach prowadzonym przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorbą Alzheimera. Młodzież przygotowała upieczone przez siebie pierniczki, gry i materiały do wspólnej twórczości. Były noworoczne życzenia, uśmiech, rozmowy, wsparcie, życzliwość... I to, co pozostało w sercach.
16 stycznia 2023
Ewa Jarocka - psycholog szkolny
Czytaj więcej o: Wizyta kl. 8a w Domu Pomocy Społecznej w Ptaszkach