Rok szkolny 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Znamy już wyniki V Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego!!!

Miło nam poinformować, że Barbara Popłońska - uczennica kl. VA została laureatką V Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego "Krajobrazy Powiatu Siedleckiego", zdobywając I miejsce w kategorii drugiej dla kl. IV-VI. Gratulujemy!!! Cieszymy się, że inwencja twórcza Basi w promowaniu piękna gminy Mordy została tak mocno doceniona!!! Brawo!

Szegółowe wyniki na stronie Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

*grafika - źródło: 

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-siedlecki/wyniki-v-powiatowego-konkursu-ekologicznoprzyrodniczy-krajobrazy-powiatu-siedleckiego

1 grudnia 2023
Małgorzata Pawłowska
Przejdź do - V Powiatowy Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”

V Powiatowy Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”

W V Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym "Krajobrazy Powiatu Siedleckiego" wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły. Dziewczęta reprezentowały nas w kategorii drugiej dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu „Moja gmina w obiektywie – piękno otaczającej przyrody” z opisem wykorzystanych miejsc.

Prace konkursowe przygotowały uczennice:
- Zofia Chacińska z klasy IV B;
- Barbara Popłońska z klasy V A;
- Maja Bielak z klasy V A.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości uczniów nt. zagrożeń dla środowiska oraz promowanie i rozwijanie zachowań związanych z jego ochroną. Zachęcenie młodzieży szkolnej do poznawania i doceniania piękna przyrody najbliższej okolicy, a także rozwijania wrażliwości ekologicznej i artystycznej.

Wyniki konkursu już 1 grudnia 2023 r. !!! Czekamy z niecierpliwością!

28 listopada 2023
Małgorzata Pawłowska
Czytaj więcej o: V Powiatowy Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Krajobrazy Powiatu Siedleckiego”
Przejdź do - Różne oblicza Warszawy

Różne oblicza Warszawy

17 listopada 2023 r. odbyła się wycieczka klas IV, V i VI do stolicy Polski. W programie były zajęcia w Muzeum Geologicznym PIG oraz zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Muzeum Geologiczne jest jedynym w Polsce, w którym zgromadzono kompletny zbiór skał, odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju. Fascynujący świat minerałów, kryształów, skamieniałości, meteorytów, czaszki naszych prehistorycznych przodków, wierna kopia upierzonego prajaszczura bardzo zaciekawiły uczniów.

24 listopada 2023
Małgorzata Pawłowska, Katarzyna Marczak
Czytaj więcej o: Różne oblicza Warszawy

"Zrozumieć emocje"

W listopadzie pierwszoklasiści odkrywali pasjonujący świat uczuć, uczestnicząc w wrasztatach "Zrozumieć emocje". Klasa 1a pod opieką Pani Danuty Kesling wzięła udział w zajęciach 7 listopada br., a klasa 1b pod opieką Pana Jacka Zdanowskiego21 listopada br. Zajęcia poprowadziła Pani Elżbieta Roszczak w ramach projektu "Mam tę moc", realizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach przez Fundację Pozytyw.

Spotkania z pewnością uświadomiły pierwszakom, jak lepiej radzić sobie z własnymi emocjami. Na pewno przyczyniły się też do zwiększania ich umiejętności w rozpoznawaniu, nazywaniu i wyrażaniu swoich uczuć w sposób nie raniący drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że doświadczenia wyniesione z zajęć pomogą dzieciom łatwiej opowiadać o swoich przeżyciach oraz określać swoje potrzeby z szacunkiem i empatią dla drugiej osoby.

21 listopada 2023
Katarzyna Konopka
Przejdź do - Projekt edukacyjny w klasach pierwszych "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" Moduł I - Matematyka w szkole

Projekt edukacyjny w klasach pierwszych "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" Moduł I - Matematyka w szkole

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas pierwszych biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Organizatorami projektu są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

18 listopada 2023
Wiesława Lewczuk
Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny w klasach pierwszych "Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki" Moduł I - Matematyka w szkole
Przejdź do - VI TURNIEJ SZACHOWY

VI TURNIEJ SZACHOWY

W czwartek 16 listopada w MSCDN Wydział w Siedlcach odbył się turniej szachowy organizowany w ramach projektu "Szachy w mazowieckiej szkole". W turnieju brało udział 17 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Maja Miazga, Krystian Lipiński, Milena Daniluk, Kacper Soszyński. Największy sukces odniosła Milena Daniluk, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, otrzymała medal i nagrodę. Jednocześnie zakwalifikowała się do Finałowego Turnieju Szachowego, który odbędzie się w grudniu w Warszawie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych partii, wytrzymałości psychicznej i życzymy dalszych sukcesów. Szczególowe wyniki na stronie MSCDN Siedlce: https://mscdn.pl/vi-turniej-szachowy-szachy-w-mazowieckiej-szkole/

18 listopada 2023
Renata Teodorczuk
Przejdź do - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "LEON"

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "LEON"

W dniach 13-14 listopada w naszej szkole odbyła się jesienna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "LEON". Chętni uczniowie rozwiązywali testy z matematyki i języka angielskiego. Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności, ale także zachęcenie uczniów do nauki, rozwijania pasji, samodzielności oraz odkrywania swoich talentów. Na wyniki musimy jeszcze poczekać. Za wszystkich uczestników z naszej szkoły trzymamy kciuki!

18 listopada 2023
Koordynatorzy: Renata Teodorczuk, Agnieszka Aftyka
Przejdź do - Wycieczka do Straży Pożarnej w Siedlcach

Wycieczka do Straży Pożarnej w Siedlcach

W dn. 06.11.2023 r. kl. 8a gościła w Straży Pożarnej w Siedlcach. Uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem gaśniczym, ratowniczym i specyfiką pracy strażaka. Mieli możliwość przymierzenia munduru przeznaczonego do gaszenia pożaru. Niebywałą okazją była obserwacja wyjazdu wozów do akcji ratowniczej. Rozmowa ze strażakiem dała ósmoklasistom wiele cennych i praktycznych informacji.

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie  i poświęcony nam czas!

Życzymy jak najmniej wyjazdów do akcji, spokojnych dyżurów i powrotów!

13 listopada 2023
Renata Kowalczyk
Przejdź do - Zajęcia przyrodnicze z edukatorką z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Kaliskach

Zajęcia przyrodnicze z edukatorką z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Kaliskach

W poniedziałek 13 listopada br. uczniowie kl. 4a, 4b i 6a uczestniczyli wzajęciach przyrodniczych z edukatorką z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Kaliskach - Panią Dorotą Wojtaszak. W związku z obchodzonym w ubiegły piątek, tj. 10 listopada - Dniem Jeża, uczniowie wysłuchali wiele ciekawostek dotyczących tych intersujących zwierząt oraz obejrzeli prezentację i film nt. ich funkcjonowania i przygotowania się do zimy. Celem wspomnainego wcześniej święta jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony jeży, jako gatunku narażonego na wyginięcie. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie quizu o jeżu, podczas którego chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę nt. tego ssaka. Dla zgłębienia ciekawostek z życia jeży polecamy film "Jesienna inwazja jeży": https://www.youtube.com/watch?v=lB3KDCF16AQ

Dziękujemy za możliwość spotkania i ciekawą lekcję przyrody! 

13 listopada 2023
Katarzyna Konopka
Przejdź do - Uroczyste Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczyste Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły uświetnili miejsko-gminne uroczystości przepiękną akademią. Występ rozpoczął się sceną z udziałem trzech zaborców. Następnie krótki rys historyczny przeplatany był recytacją i pieśniami w wykonaniu chóru oraz solistów. Całość dopełniło znakomicie dobrane tło, wyświetlane na ekranie oraz podkłady instrumentalne. Panował wzruszający, nostalgiczny nastrój. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, usłyszeli wiele ciepłych słów i pochwał. Jesteśmy dumni z naszych uczniów!

Podziękowano także nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania akademii: Pani Katarzynie Marczak, Pani Agnieszce Aftyce, Panu Krzysztofowi Danilukowi oraz Pani Wiesławie Lewczuk - za przepiękne dekoracje.

11 listopada 2023
Tekst: K. Marczak; Zdjęcia: N. Chęcińska, A. Chomiuk