Działalność 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Andrzejki

Andrzejki

30 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Są one wspaniałą okazją do kultywowania tradycji związanych z wigilią św. Andrzeja. Tego dnia w szkole na korytarzach można było spotkać czarownice, czarodziejów i inne magiczne postacie.

30 listopada 2023
Opiekunowie MSU; Fot. N. Chęcińska, R. Teodorczuk, W. Lewczuk, E. Wielogórska, D. Kesling
Czytaj więcej o: Andrzejki
Przejdź do - Dzień Dyni

Dzień Dyni

Dnia 30 października 2023 r. obchodziliśmy Dzień Dyni. Przechadzając się szkolnymi korytarzami można było spotkać uczniów i nauczycieli ubranych w stroje w "dyniowych" kolorach, a więc pomarańczowych, żółtych i zielonych. Poza tym dzieci zrobiły sobie „dyniowe opaski” na głowę, które tego dnia były ciekawą ozdobą. Chętne dzieci przyniosły do szkoły naturalne okazy dyni. Przyniesione dynie różniły się pod względem koloru, rozmiaru czy kształtu i były puntem wyjścia do interesujących obserwacji, w czasie których okazało się, że dynia dyni nie równa! Dynie posłużyły także do zaprezentowania nastrojowych, jesiennych dekoracji. W czasie zajęć dzieci wykonywały również dynie z gazet czy bibuły oraz miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w okolicznościowej fotobudce.

Obchody Dnia Dyni wzbudziły wśród uczniów dużo radości i zainspirowały do wielu twórczych działań w klasach.

2 listopada 2023
Opiekunowie MSU: N. Chęcińska, R. Teodorczuk
Przejdź do - 10 X - Dzień Gier Planszowych

10 X - Dzień Gier Planszowych

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu. Rozwijają wyobraźnię, uczą podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Dlatego 10 października 2023 r. uczniowie klas I-III włączyli się w ogólnopolskie obchody Dnia Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie z młodszych klas przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji mogli zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Prym wiodły ponadczasowe gry takie jak: szachy, warcaby, "Monopol" i "Chińczyk" oraz popularne gry rozrywkowe, m.in.: "5 sekund" i "Gorący ziemniak".

To był przyjemny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że planszówki są dobrą alternatywą dla gier komputerowych.

10 października 2023
Tekst: N. Chęcińska; Zdjęcia: W. Lewczuk, R. Teodorczuk, E. Wielogórska, N. Chęcińska.

Zaproszenie do włączenia się w obchody Dnia Gier Planszowych

Mały Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów kl. I-III do włączenia się w najbliższy wtorek (10 X) w obchody Dnia Gier Planszowych.

8 października 2023
Opiekunowie MSU
Przejdź do - Dzień Kropki

Dzień Kropki

W piątek 15 września br. obchodziliśmy w kl. 1-3 Dzień Kropki. Jest to w ostatnich latach bardzo popularne i lubiane przez uczniów święto. Celem podejmowanych w tym dniu zajęć jest pomoc dzieciom w dostrzeganiu ich talentów i mocnych stron. To dzień kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Dlatego też w Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie klas młodszych byli zaangażowani w wiele pomysłowych aktywności - rozmawiali nt. swoich talentów i wiary w siebie, wysłuchali opowiadania "Kropka" oraz wykonywali prace plastyczne z kropką w roli głównej. To był bardzo radosny dzień!

18 września 2023
Nina Chęcińska