Rok szkolny 2021-2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wyniki konkursu profilaktycznego "Z pasją o Mordach - z dala od nudy i uzależnień"

Wyniki konkursu profilaktycznego "Z pasją o Mordach - z dala od nudy i uzależnień"

17.12. 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w plastycznym konkursie profilaktycznym: "Z pasją o Mordach - z dala od nudy i uzależnień", w którym uczniowie naszej szkoły wzięli bardzo liczny udział. Organizatorami konkursu był: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mordach i Fundacja Donum.

17 grudnia 2021
K. Konopka, E. Jarocka
Czytaj więcej o: Wyniki konkursu profilaktycznego "Z pasją o Mordach - z dala od nudy i uzależnień"
Przejdź do - Obrazy naszego miasta

Obrazy naszego miasta

W związku z nadchodzącymi obchodami Dnia Patrona Szkoły Waleriana Łukasińskiego (30 listopada) uczniowie wszyskich klas wzięli udział w serdecznie w szkolnym wydarzeniu „Obrazy naszego miasta”.  Celem przedsięwzięcia było: zachęcenie  uczniów do poznawania historii i dziedzictwa kulturowego miasta Mordy, budowanie poczucia przynależności i zakorzenienia w społeczności lokalnej, budowanie poczucia dumy ze swojego miejsca nauki, pobudzanie wyobraźni artystycznej i kreatywności oraz rozwijanie i prezentacja umiejętności plastycznych uczniów. Wydarzenie odbywało się najpierw na poziomie klas w formie zajęć edukacji społecznej (kl. 1-3) lub godziny wychowawczej (kl. 4-8). Inspiracją do działań twórczych uczniów były pocztówki z miastem Mordy, wydane przez Fundację DONUM, które otrzymali wychowawcy klas.

1 grudnia 2021
Ewa Jarocka i Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Obrazy naszego miasta

Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje - kampania społeczna!

"Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje" - to hasło zainaugurowanej w czwartek kampanii społecznej skierowanej do dzieci i młodzieży. Jej celem jest promowanie otwartości, mówienia o swoich emocjach i problemach psychicznych, a także szukania wsparcia.

11 listopada 2021
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje - kampania społeczna!

Konsultacje on-line dla rodziców

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość umówienia się na spotkanie on-line z psychologiem szkolnym w godzinach popołudniowych na platformie MS Teams.

Osoby zaintersowane zapraszam do kontaktu mailowego w celu umówienia terminu - ejarocka@spmordy.pl

3 października 2021
Ewa Jarocka