Rok szkolny 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

We wtorek 21 listopada br. miała miejsce w bibliotece szkolnej ważna uroczystość - pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Dzieci, zanim złożyły przyrzeczenie przyjaciela książek, pięknie mówiły o tym, jak należy szanować książki z biblioteki, zapoznały się z "prośbami książki", z regulaminami obowiązującymi w bibliotece szkolnej - tj. z regulaminem wypożyczalni i czytelni.

28 listopada 2023
Jolanta Hoduń
Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
Przejdź do - Obchody Dnia Pluszowego Misia połączone z lekcją biblioteczną

Obchody Dnia Pluszowego Misia połączone z lekcją biblioteczną

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy 0b wzięły udział w lekcji bibliotecznej poświęconej misiom. Chętnie oglądały książeczki i uważnie wysłuchały krótkich bajeczek z misiami w roli głównej. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością bajkowych postaci, rozwiązując zagadki i przygotowane zadania.

24 listopada 2023
Jolanta Hoduń
Przejdź do - Lekcja biblioteczna o wodzie

Lekcja biblioteczna o wodzie

Chętnie odwiedzanym miejscem przez dzieci z kl. 0a i 0b jest biblioteka szkolna. W ramach współpracy podczas realizacji projektu #Planeta Energii, dzieci wzięły również udział w lekcji bibliotecznej poprowadzonej przez Panią Jolę Hoduń. Zajęcia czytelnicze w bibliotece były doskonałą okazją do oglądania książek i albumów o zwierzętach żyjących w środowisku wodnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książeczki z grubej tektury z ruchomymi elementami. W czasie lekcji w bibliotece dzieci uważnie i z dużym zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek o życiu orgnizmów zamieszkujacych głębiny oceanów, morza, jeziora, rzeki i rozlewiska.

14 listopada 2023
Jolanta Hoduń, Beata Florczykiewicz, Magdalena Jaszczuk, Katarzyna Konopka
Przejdź do - "Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego''

"Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego''

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w miesiącu październiku został ogłoszony przez nauczyciela bibliotekarza konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III pt.: "Mój ulubiony bohater książek Kornela Makuszyńskiego". Celem konkursu było popularyzowanie wśród najmłodszych czytelników  twórczości tego wybitnego, polskiego pisarza, promowanie czytelnictwa, a także rozwijanie  talentów plastycznych i kreatywności dzieci.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas młodszych. Komisja konkursowa postanowiła przyznać w kategorii klas 0-I 6 nagród głównych oraz 4 wyróżnienia. Natomiast w kategorii klas II-III 6 nagród głównych.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe.
9 listopada 2023
Jolanta Hoduń
Przejdź do - Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Jak co roku, w październiku, biblioteka obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji zorganizowany został w bibliotece kiermasz taniej książki, odbyły się  zajęcia czytelnicze dla  dzieci z przedszkola - 4-latków (link do artykułu na stronie przedszkola: http://przedszkole.zomordy.pl/art,334,z-wizyta-w-bibliotece-szkolnej) i grup 6-latków. W ramach obchodów tego święta zorganizowane zostały również konkursy plastyczne dla dzieci przedszkolnych,  klas I-III oraz uczniów klas starszych (relacje z konkursów wkrótce).

Dnia 27 października,  w piątek, odbył się już po raz 13 - Konkurs na Mistrza Pięknego Czytania dla uczniów klas II-III.
27 października 2023
Opracowanie: Jolanta Hoduń; Zdjęcia: Jolanta Goś, Małgorzata Pawłowska
Czytaj więcej o: Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Przejdź do - "O kundelku, który nie znał drogi do domu"

"O kundelku, który nie znał drogi do domu"

Dzięki uprzejmości Fundacji Trop Warszawa do naszej szkoły trafiły dwa egzemplarze książeczki „O kundelku, który nie znał drogi do domu”, autorstwa Edyty Grzegory. Książki posłużą do organizowania warsztatów edukacyjnych w klasach nt. odpowiedzialności w opiece nad zwierzętami. Zachęcamy do wypożyczania!
 
Treści przedstawione w książkach są odpowiednie dla nieco starszych czytelników i dzieci powyżej 7 roku życia. Chcemy, żeby lektura książki „O kundelku…” stała się także inspiracją do tworzenia wartościowych inicjatyw na rzecz czworonożnych przyjaciół.
 
Z treścią opowiadania można się również zapoznać na stronie: https://wymysly.pl/o-kundelku-ktory-nie-znal-drogi-do-domu/ lub odsłuchać jej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XcPqkQ-8LPk Książeczka stanowi część cyklu historyjek „Zobacz, jaki jestem”, których celem jest kształtowanie świadomości i wrażliwości na potrzeby zwierząt. Więcej o tym projekcie i dostęp do treści pozostałych bajek można znaleźć na stronie: https://wymysly.pl/cykl-zobacz-jaki-jestem/
27 października 2023
Jolanta Hoduń, Katarzyna Konopka
Przejdź do - Udział w akcji dla bibliotek - "I kto tu rządzi"

Udział w akcji dla bibliotek - "I kto tu rządzi"

W ostatnim czasie nasza biblioteka szkolna wzięła udział w akcji "I kto tu rządzi", skierowanej do bibliotek i szkół posiadających swój profil w mediach społecznościowych. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Insignis udało nam się uzyskać dwa egzemplarze książki "I kto tu rządzi", autorstwa Rich Knight.

Lektura może w przystępny sposób pomóc młodym czytelnikom odnaleźć się w świecie polityki i wiedzy o społeczeństwie. Pozyskana pozycja książkowa na pewno przyda się młodzieży w lepszym zrozumieniu tematyki dotyczącej: ustrojów politycznych w danym kraju, sprawowania sprawiedliwych rządów, zasad współpracy międzynarodowej czy wyzwań czekających przywódców państw. Zachęcamy do lektury!

14 października 2023
Jolanta Hoduń
Przejdź do - Wizyta 6-latków B w bibliotece

Wizyta 6-latków B w bibliotece

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z jego obchodami dzieci z oddziału przedszkolnego B "Skrzaty" wzięły udział w lekcjach bibliotecznych. Podczas spotkania "Skrzaty" poznały pracę bibliotekarza, zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w bibliotece i księgozbiorem z literaturą dziecięcą. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem przeglądały książki tematyczne dotyczące dyscyplin sportowych, ciekawostek ze świata roślin i zwierząt oraz przedstawiające fascynujące pojazdy i dokonania techniczne. Zaciekawienie wzbudziły nietypowe książki dźwiękowe. Na zakończenie warsztatów każdemu dziecku została założona także karta czytelnika. Najwięksi miłośnicy książek bez wahania dokonali pierwszych wypożyczeń!
 
Małym czytelnikom życzymy owocnej lektury i niegasnącego zapału do czytania samodzielnie i z najbliższymi!
 
5 października 2023
Opracowanie: Jolanta Hoduń i Katarzyna Konopka
Przejdź do - Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony w całej Polsce co roku 29 września. Jest oskonałą okazją, aby promować i nabywać przyjemność z głośnego czytania, jak również ze słuchania. Czytanie i słuchanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, pogłębia wiedzę, ułatwia naukę, jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. 

W naszej szkole również odbyły się obchody tego święta. W tym dniu na początku każdej lekcji, w obu budynkach szkoły, wybrani uczniowie czytali dla całej społeczności szkolnej przez  radiowęzeł przygotowane wcześniej utwory.
 
30 września 2023
Jolanta Hoduń
Czytaj więcej o: Dzień Głośnego Czytania

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2023-2024

Biblioteka szkolna czynna w budynku A:

Poniedziałek 8.00- 11.20 13.25- 15.00
Wtorek 8.00- 11.15
Środa 8.00- 11.15 13.20- 15.00
Czwartek 8.00 –11.15 14.00- 15.00
Piątek 8.00- 11.15

Biblioteka szkolna w budynku B czynna:

Poniedziałek 11.40- 13.25
Wtorek 11.20- 12.30
Środa 11.15- 12.30
Czwartek 11.15- 14.00
Piątek 11.15- 12.30

 

25 września 2023
Jolanta Hoduń