Rok szkolny 2023-2024

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty międzypokoleniowe z Fundacją DONUM

Warsztaty międzypokoleniowe z Fundacją DONUM

W poniedziałek 20 listopada br. klasa 4b, pod opieką Pani Ewy Jarockiej i Pani Elżbiety Żodzik, wspólnie ze słuchaczkami UTW, wzięła udział w warsztatach międzypokoleniowych z czerpania papieru ozdobionego motywami świątecznymi z Panią Magdaleną Lasocką. Zajęcia odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach w ramach projektu realizowanego przez Fundację DONUM. Spotkanie było dobrą okazją do refleksji, twórczego działania i wzajemnego czerpania od starszego i młodszego pokolenia.
 
22 listopada 2023
Ewa Jarocka
Przejdź do - Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Święto, które można obchodzić, nie robiąc nic szczególnego - wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów. Życzliwość i serdeczność to cechy, dzięki którym żyje się łatwiej, przyjemniej i zdrowiej. Uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż prezent. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami utworzyli tego dnia "łańcuch życzliwości". Wszyscy chwycili się za ręce, ściskając przyjaźnie dłoń sąsiada, przekazywali sobie uśmiechy.

Bądźmy więc życzliwi dla siebie każdego dnia!

21 listopada 2023
Edyta Iwańczuk
Przejdź do - Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy zarówno Ogólnopolski, jak i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę na prawa najmłodszych. Święto było dobrą okazją, by przypomnieć naszym uczniom, jakie mają prawa, ale i obowiązkijako dzieci, a także uzmysłowić fakt, że prawa te są takie same dla wszystkich dzieci na całym świecie.

Tego dnia uczniowie w geście jedności ze wszystkimi dziećmi na świecie, założyli ubrania w kolorze niebieskim, który z inicjatywy UNICEF jest symbolem solidarności również z tymi dziećmi, których prawa nie są przestrzegane.

20 listopada 2023
Edyta Iwańczuk
Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Przedstawiamy fotorelację z obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji w naszej szkole. Były pogadanki w klasach, a potem wspólna praca. Uczniowie przygotowali kolorowankę XXL, na której zaprezentowane zostały hasła nawiązujące do tolerancji.

19 listopada 2023
Edyta Iwańczuk, Foto: Edyta Iwańczuk, Nina Chęcińska

Konsultacje z psychologiem

Szanowni Państwo!

Zapraszamy zainteresowanych Rodziców i przypominamy o możliwości skorzystania z konsultacji z Panią psycholog - Anetą Szymańską. Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 8.00-13.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mordach (w pokoju 22 B).

Terminy spotkań w formie konsultacji:

- w listopadzie: 10.11 i 17.11;

- w grudniu: 1.12, 8.12 i 29.12.

8 listopada 2023
Edyta Iwańczuk - pedagog szkolny