Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Artykuły

Przejdź do - Europejski Dzień Logopedy 2020

Europejski Dzień Logopedy 2020

W marcu 2020r., w ramach Europejskiego Dnia Logopedy odbył się logopedyczny konkurs plastyczny pt. „Mówię i rozumiem świat”, który adresowany był do uczniów klas I – IV. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej, kształtowanie poprawności językowej, promowanie pięknej wymowy, upowszechnianie żywego słowa, wzbogacanie słownictwa uczestników konkursu, poszerzanie wiedzy i wrażliwości plastycznej.

31 marca 2020
Jolanta Goś
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Logopedy 2020
Przejdź do - Przedstawienie o tematyce logopedycznej

Przedstawienie o tematyce logopedycznej

6 marca 2020r. w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Logopedy, którego celem było rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej.  Z tej okazji, pod kierunkiem p. Jolanty Goś, uczniowie klas I – III przygotowali przedstawienie pt. „O królewiczu, który nauczył się wymawiać magiczne zaklęcie”.  Aktorzy, w przystępnej formie wprowadzili widzów w tajniki prawidłowej wymowy głosek [sz, ż, cz, dż], a także zaangażowali do wykonania prostych ćwiczeń narządów artykulacyjnych. Gra aktorska dzieci nagrodzona została gromkimi brawami.

6 marca 2020
Jolanta Goś
Przejdź do - XVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza

XVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza

W ostatnią niedzielę ferii zimowych, 23 lutego 2020 roku, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mordach,  odbył się XVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Udział w nim wzięło 31 zawodników w 4 kategoriach: chłopcy SP klasa VI i młodsi, dziewczęta SP rocznik 2005 i młodsze, chłopcy klasa VII-VIII, kategoria Open i Seniorzy. Puchary jak co roku ufundował Burmistrz Jan Ługowski a dyplomy w jego imieniu wręczał wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Mordach p. Jerzy Borowski

1 marca 2020
Czytaj więcej o: XVII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza
Przejdź do - Nasi uczniowie z wizytą w siedleckiej policji

Nasi uczniowie z wizytą w siedleckiej policji

Nasi uczniowie odwiedzili siedzibę siedleckiej policji.

Więcej na ten temat na TEJ STRONIE

i TUTAJ

W miesiącu styczniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordach byli gośćmi Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Głównym celem wizyty było udzielenie wskazówek jak bezpiecznie korzystać z wolnych dni w czasie ferii zimowych, tak aby każdy mógł wrócić wypoczęty do obowiązków szkolnych. Kolejnym tematem było omówienie odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i kto ponosi odpowiedzialność. Uświadomienie młodzieży o zagrożeniach istniejących na rynku w postaci narkotyków i różnego rodzaju używek.

29 stycznia 2020
Renata Kowalczyk
Czytaj więcej o: Nasi uczniowie z wizytą w siedleckiej policji

Sukces uczniów naszej szkoły

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIB Agnieszka Lipińska znalazła się wśród lauretatów tego konkursu. Otrzymała nagrodę specjalną za wiersz "Wdzięczność".
Wyróżnienie otrzymała natomiast Anna Łopaciuk  - uczennica klasy Vc - za wiersz pt. „Dziadek jest”.

 W drugim równoległym  XXVI Ogółnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Kwiaty dla Babci i Dziadka" w kategorii uczniów klas I-III zwyciężył Kacper Łupiński z klasy IIIb.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 21 stycznia 2020 roku w Łodzi.

Organizatorem Konkursu było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole na czele którego stoi p. Zofia Grzebisz- Nowicka.

Protokół komisji dostępny jest TUTAJ.

22 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Sukces uczniów naszej szkoły