Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy dwie Panie, które odeszły do pracy w szkołach siedleckich. Pani Agata Kesling była w naszej szkole nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, a Pani Renata Dębska nauczycielką chemii.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019 odbyło się w dniu 19 czerwca. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli zaproszeni goście: sekretarz Urzędu Miasta i Gminy p. Mirosław Łukowski, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego, licznie przybyli rodzice.
Po wysłuchaniu krótkiego wystapienia p. dyrektor Teresy Kozos, p. Mirosław Łukowski w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Mordy wręczył najlepszym uczniom nagrody specjalne ufundowane prez burmistrza Jana Ługowskiego. Nastepnie Dyrektor szkoły złozyła podziękowania rodzicom szczególnie aktywnym w dzialaniach na rzecz szkoły. W dalszym ciągu uroczystości uczniowie klas gimnazjalnych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców najlepszym uczniom.
W roku szkolnym 2018/2019 klasyfikacji w formie oceny opisowej podlegało 69 uczniów: 32 chłopców i 37 dziewczynki. Wszyscy uczniowie zostali klasyfikowani i promowani. Nauczyciele wyróżnili za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie 23 uczniów, czyli 33,3 %. Średnia frekwencja uczniów klas I-III wyniosła 93,08% i jest wyższa od ubiegłorocznej. Najsystematyczniej na zajęcia uczęszczali uczniowie klasy IA i IB co potwierdzili średnią 96,49 % frekwencją.
Bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego rozpoczął się generalny remont kuchni szkolnej. Fundusze na ten cel szkoła pozyskała od wojewody mazowieckiego a ramach wieloletniego programu rządowego "Posilek w szkole i w domu - 80 tys. zł oraz z Urzędu Miasta i Gminy - ok. 120 tys. zł.
Kuchnia szkolna funkcjonuje w szkole od 1962 roku. W nastepnych latach powiększona została dwukrotnie jej powierzchnia, a świetlicę szkolną zaadaptowano na jadalnie. Kuchnia sukcesywnie była wyposażoaa w podstawowy sprzęt kuchenny, który obecnie w większości jest już przestarzały. W ostatnich 3 latach zakupiono do stołówki nowy kocioł warzelny oraz wykonano wyciągi z wentylatorami.
Dnia 17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mordach, zgodnie z planem pracy szkoły, odbył się Konkurs Recytatorski im Kornela Makuszyńskiego klas I-IV. W konkursie wzięło udział 12 uczestników: kl.Ib -3 ucz; kl.IIa-5ucz; kl.IIb-2ucz. kl III -1 ucz; kl.IVc-31ucz. Pozostali uczniowie klas I-III słuchali pięknej recytacji i kibicowali kolegom.
Działający od kilku lat w szkole pod kierunkiem Pani Katarzyny Marczak – nauczycielki języka polskiego – teatrzyk „Fantazja” w tym roku szkolnym przygotowała inscenizację pt. „Dziecięcy pokój” na podstawie scenariusza Violetty Sobieraj.
Inscenizacja została zaprezentowana uczniom klas III-V w dniu 22 marca 2019 roku w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Spektakl, w którym wystąpili uczniowie klasy VIa, Va i Vb spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem u widzów. Nagrodzili oni młodych aktorów oraz ich opiekunkę gromkimi brawami.
Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu uczniowie, nauczyciele humaniści naszej szkoły wspólnie okolicznościowe gazetki, któryc wystawa została zaprezentowana w obu budynkach w dniu 13 marca.
Niżej prezentujemy gazetki. (Uwaga: na części fotografii widnieje nieprawidlowa data z winy będnego ustawienia aparatu)
Najpiękniejsza porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły z budynku A powitali na wesoło. W tym dniu, tj. 21 marca wszyscy uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do występów i prezentacji kapeluszy, Zgodnie z wcześniej wywieszonym programem opracowanym przez organizatorów imprezy, tzn. Samorząd szkolny z panią Anetą Ilczuk i bibliotekę szkolną z panią Jolantą Hoduń, każda z klas miała przygotować jedną z trzech form występu: mógł to być krótki skecz, kabaret o wiośnie, piosenka o wiośnie lub śmieszny wiersz o wiośnie wymyślony przez klasę.