Rok szkolny 2018-2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pożegnanie nauczycieli

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy dwie Panie, które odeszły do pracy w szkołach siedleckich. Pani Agata Kesling była w naszej szkole nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, a Pani Renata Dębska nauczycielką chemii.

11 października 2019
Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2018-2019

Zakończenie roku szkolnego 2018-2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018-2019 odbyło się w dniu 19 czerwca. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli,  udział wzięli zaproszeni goście: sekretarz Urzędu Miasta i Gminy p. Mirosław Łukowski, przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego, licznie przybyli rodzice.

Po wysłuchaniu krótkiego wystapienia p. dyrektor Teresy Kozos, p. Mirosław Łukowski w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Mordy wręczył najlepszym uczniom nagrody specjalne ufundowane prez burmistrza Jana Ługowskiego. Nastepnie Dyrektor szkoły złozyła podziękowania rodzicom szczególnie aktywnym w dzialaniach na rzecz szkoły. W dalszym ciągu uroczystości  uczniowie klas gimnazjalnych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Wręczono nagrody książkowe ufundowane przez  Radę Rodziców najlepszym uczniom.

20 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2018-2019

Trochę statystyki

W roku szkolnym 2018/2019 klasyfikacji w formie oceny opisowej podlegało 69 uczniów: 32 chłopców i 37 dziewczynki. Wszyscy uczniowie zostali klasyfikowani i promowani. Nauczyciele wyróżnili za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie 23 uczniów, czyli 33,3 %. Średnia frekwencja uczniów klas I-III wyniosła 93,08% i jest wyższa od ubiegłorocznej. Najsystematyczniej na zajęcia uczęszczali uczniowie klasy IA i IB   co potwierdzili średnią 96,49 % frekwencją.

20 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Trochę statystyki

Remont kuchni szkolnej

W ostatnich dniach sierpnia zakończył sie remony kuchni szkolnej. Więcej informacji wkrótce.

29 sierpnia 2019

Generalny remont kuchni szkolnej

Bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego rozpoczął się generalny remont kuchni szkolnej. Fundusze na ten cel szkoła pozyskała od wojewody mazowieckiego a ramach wieloletniego programu rządowego "Posilek w szkole i w domu - 80 tys. zł oraz z Urzędu Miasta i Gminy - ok. 120 tys. zł.

Kuchnia  szkolna funkcjonuje w szkole od 1962 roku. W nastepnych latach  powiększona została dwukrotnie jej powierzchnia, a świetlicę szkolną zaadaptowano na jadalnie. Kuchnia sukcesywnie była wyposażoaa w podstawowy  sprzęt   kuchenny, który obecnie w większości jest już  przestarzały. W ostatnich 3 latach zakupiono do stołówki nowy kocioł warzelny oraz wykonano wyciągi z wentylatorami.

1 lipca 2019
Czytaj więcej o: Generalny remont kuchni szkolnej
Przejdź do - Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Dnia 17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mordach, zgodnie z planem pracy szkoły, odbył się Konkurs Recytatorski im Kornela Makuszyńskiego klas I-IV. W konkursie wzięło udział 12 uczestników:  kl.Ib -3 ucz; kl.IIa-5ucz; kl.IIb-2ucz. kl III -1 ucz; kl.IVc-31ucz. Pozostali uczniowie klas I-III słuchali pięknej recytacji i kibicowali kolegom.

28 maja 2019
Organizator: Zofia Żurawska
Czytaj więcej o: Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
Przejdź do - Logopedyczny Konkurs Recytatorski

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

23 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Trudne

wierszyki łamiące języki”, którego organizatorem była logopeda, p. Jolanta Goś.

Jest to cykliczny konkurs odbywający się zawsze pod koniec roku szkolnego i mający na celu:

  • usprawnianie kompetencji językowych,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zainteresowanie poezją,
  • rozwijanie świadomości artykulacyjnej,
  • utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek.

Dzieci   prezentując   swoje   umiejętności   językowe   przed   szerszą   publicznością,   uczyły   się rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

28 maja 2019
Czytaj więcej o: Logopedyczny Konkurs Recytatorski
Przejdź do - "Dziecięcy pokój" - premiera teatrzyku "Fantazja"

"Dziecięcy pokój" - premiera teatrzyku "Fantazja"

Działający od kilku lat w szkole pod kierunkiem Pani Katarzyny Marczak – nauczycielki języka polskiego – teatrzyk „Fantazja” w tym roku szkolnym przygotowała inscenizację pt. „Dziecięcy pokój” na podstawie scenariusza Violetty Sobieraj.

Inscenizacja została zaprezentowana uczniom klas III-V w dniu 22 marca 2019 roku w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Spektakl, w którym wystąpili uczniowie klasy VIa, Va i Vb spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem u widzów. Nagrodzili oni młodych aktorów oraz ich opiekunkę gromkimi brawami.

 

22 marca 2019
Czytaj więcej o: "Dziecięcy pokój" - premiera teatrzyku "Fantazja"
Przejdź do - Dzień " Języka Ojczystego"

Dzień " Języka Ojczystego"

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu uczniowie, nauczyciele humaniści naszej szkoły wspólnie  okolicznościowe gazetki, któryc wystawa została zaprezentowana w obu budynkach w dniu 13 marca.

Niżej prezentujemy gazetki. (Uwaga: na części fotografii widnieje nieprawidlowa data z winy będnego ustawienia aparatu)

22 marca 2019
Przejdź do - Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Najpiękniejsza porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły z budynku A powitali na wesoło. W tym dniu, tj. 21 marca wszyscy uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do występów i prezentacji kapeluszy,  Zgodnie z wcześniej wywieszonym programem opracowanym   przez organizatorów imprezy, tzn. Samorząd szkolny  z panią  Anetą Ilczuk  i  bibliotekę szkolną z panią Jolantą  Hoduń,   każda z klas miała przygotować jedną z trzech form występu: mógł to być krótki skecz, kabaret o wiośnie, piosenka o wiośnie lub śmieszny wiersz o wiośnie wymyślony przez klasę.

 

 

22 marca 2019
Czytaj więcej o: Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.