Rok szkolny 2020-2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Witamy w społeczności szkolnej

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. W bieżącym roku szkolnym pasowanie, które planowane było na koniec października, ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych mogło się odbyć dopiero teraz – 29 stycznia.

Dzieci, po ponad dwu  miesiącach nauki zdalnej, dopiero w tym dniu mogły oficjalnie zostać uczniami Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach. Po złożeniu ślubowania oficjalnie pierwszaki zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości pasowania uczniom towarzyszył dyrektor szkoły Jerzy Borowski i wicedyrektor Jolanta Kobak. Ze względu na rygory sanitarne w uroczystości nie mogli uczestniczyć rodzice. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali: dyrektor w klasie 1a i wicedyrektor w klasie 1b. dyrektor.

29 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Witamy w społeczności szkolnej

Konkurs Wiedzy o Patronie

Finaliści konkursu wiedzy o Patronie – klasy 4-8

 

miejsce

Imię i nazwisko

pkt

1

Bruno Toczyński

18

2

Zuzanna Miłkowska

18

2

Hubert Soszyński

18

3

Amelia Trebnio

17

3

Natalia Domańska

17

 

 

Finaliści konkursu Wiedzy o Patronie klasy 1-3

 

miejsce

Imię i nazwisko

pkt

1

Krzysztof Lewczuk

16

2

Patrycja Paprocka

16

2

Karol Chaciński

16

3

Julia Kobylińska

16

17 stycznia 2021
Przejdź do - Listopad miesiącem profikatyki

Listopad miesiącem profikatyki

W listopadzie została zorganizowana w naszej szkole akcja „Listopad miesiącem profilaktyki”. Nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne, logopeda i pedagog szkolny koordynowali przebieg projektu. Przygotowali interesujące gazetki tematyczne i plakaty oraz zbiór materiałów pomocnych w realizacji zagadnień profilaktyki na lekcjach.Każdemu z listopadowych tygodni przyświecało hasło przewodnie tj. „Słowa mają moc”, „Bądź kumplem – Nie dokuczaj!”, „Nie daj się! Sieciozagrożenia”, „Tydzień Życzliwości”. Tematyka ta była realizowana podczas godzin wychowawczych (kl.4-8) i edukacji społecznej (kl.1-3). 

9 grudnia 2020
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Listopad miesiącem profikatyki