Rok szkolny 2021-2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Szkoła Ambasadorem Bezpieczeństwa

Od marca do maja 2022 r. uczniowie klasy 3a, we współpracy z klasą 3b, brali udział w Ogólnopolskim Programie Partnerskim dla Szkół „Bezpieczny Przejazd”. W ramach działań odbyły się lekcje z wykorzystaniem materiałów, udostępnionych przez organizatorów, gazetka „Zostań ambasadorem bezpieczeństwa”, prelekcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły z koordynatorami kampanii społecznej, konkurs plastyczny „Bezpieczny przejazd” oraz projekty wpinek, promujących bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

1 lipca 2022
Czytaj więcej o: Szkoła Ambasadorem Bezpieczeństwa
Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystości szkolne poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Mordach z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, Dyrekcji, nauczycieli , rodziców i uczniów. Podczas uroczystego apelu pan Dyrektor Jerzy Borowski – wyczytał imiona i nazwiska uczniów z poszczególnych klas, którzy zdobyli wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz podsumował najważniejsze osiągnięcia w konkursach.

24 czerwca 2022
K. Konopka
Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Przejdź do - Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "LEON"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "LEON"

Przed końcem roku szkolnego otrzymaliśmy wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy, którzy zdobyli miejsca od 1 – 10 w kwalifikacji ogólnopolskiej, uzyskali dyplom laureata.

W zakresie matematyki dla klas trzecich najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy III a.

LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO:

  • Gabriela Zawistowska – 7 miejsce
  • Damian Gmitrzuk – 8 miejsce
  • Dominik Lipiński – 10 miejsce.

W konkursie przedmiotowym  z języka angielskiego dla klas piątych,  laureatkami zostały:

  • Natalia Lipińska i Ewelina Pawłowska – obie dziewczynki zdobyły 8 miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

23 czerwca 2022
E. Kruszyńska
Przejdź do - Wycieczka rowerowa i integracja kl. 4a

Wycieczka rowerowa i integracja kl. 4a

Dnia 22 czerwca br. klasa 4a wraz z wychowawczynią - p. Katarzyną Marczak oraz p. Dorotą Fabrykiewicz wybrała się na wycieczkę rowerową sprzed budynku szkoły do Klimont. Po pokonaniu pewnego dystansu na rowerach, nadszedł czas na rekreację - rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek. Rozegrano także mecz w piłkę nożną. Dodatkową atrakcją wyprawy było wyplatanie wianków i puszczanie ich na wodę - w nawiązaniu do tradycji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej (przypadającej z 23 na 24 czerwca). To było bardzo radosne i udane spotkanie klasowe.

22 czerwca 2022
Dorota Fabrykiewicz
Przejdź do - Konkurs "Pejzaż leśny"

Konkurs "Pejzaż leśny"

W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce. Zadanie konkursowe polegało na ukazaniu leśnego pejzażu przy użyciu dowolnej techniki rysunkowej lub malarskiej. Spośród wszystkich prac wykonanych przez naszych uczniów wyłoniono 3 w kategorii wiekowej klas IV-VIII i przekazano do siedleckiego Nadleśnictwa. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu wyróżnienie otrzymała praca ucznia klasy IVa Marcina Jaszczuka. Marcin wykonał pracę pastelami olejnymi, pokazując piękno leśnego pejzażu, jak również swoje duże umiejętności rysownicze! Nasz uczeń odebrał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w siedzibie Nadleśnictwa w Siedlcach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz życzymy dalszych sukcesów!

21 czerwca 2022
Katarzyna Malińska
Przejdź do - Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

We wtorek (21.06 br.) klasy 3a, 3b i kilkoro uczniów z kl. 2a wybrało się wraz z nauczycielami - p. E. Kruszyńską, p. R. Teodorczuk i p. K. Konopka do Warszawy.  Pierwszym punktem programu była Pijania Czekolady E. Wedla. Warsztaty w Pijalni miały niepowtarzalny charakter. Uczniowie poznali historię magicznego świata czekolady E. Wedel, mieli okazję skosztować wyjątkowe pitne czekolady oraz własnoręcznie ozdobić czekoladowe desery.

21 czerwca 2022
E. Kruszyńska, R. Teodorczuk, K. Konopka
Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy
Przejdź do - Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?

Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3b uczestniczyła w realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?” Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów. Projekt zakładał nie tylko realizację treści programowych w zakresie edukacji matematycznej, ale także ukazanie jej przydatności w codziennym życiu.

19 czerwca 2022
Renata Teodorczuk
Czytaj więcej o: Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?
Przejdź do - Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?

Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?

Uczniowie klasy 3a od lutego do końca kwietnia  realizowali projekt: Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas? w ramach programu  Uniwersytet Dzieci z Klasą.  W ramach projektu odbyło się 8 lekcji z różnych dziedzin wiedzy, spełniających założenia podstawy programowej.

18 czerwca 2022
Ewa Kruszyńska
Czytaj więcej o: Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?
Przejdź do - You can sing!

You can sing!

W środę - 15.06 br. odbył się w naszej szkole konkurs "You can sing!" dla klas 4-6.Organizatorami wydarzenia byli: p. A. Aftyka, p. A. Geneja i p. J. Zdanowski. Uczestnicy wykazali się talentem wokalnym i ciekawymi interpretacjami piosenek. Konkurs odbył się przy udziale publiczności - społeczności uczniowskiej naszej szkoły. A oto laurecai konkursu:

I miejsce - Dominika Miszczuk

II miejsce - Klaudia Czarnocka

III miejsce ex aequo - Jan Węgrzynowski oraz tercet: Ewelina Pawłowska,  Agnieszka Lipińska, Natalia Lipińska

Wyróżnienie - Gabriela Stokowska

Serdecznie gratulujemy!

15 czerwca 2022
Agnieszka Geneja
Przejdź do - Aktywny czas na basenie i w kręgielni

Aktywny czas na basenie i w kręgielni

15.06.br. klasy 3a i 3b pod opieką p. Doroty Fabrykiewicz, p. Ewy Kruszyńskiej, p. Renaty Teodorczuk i p. Katarzyny Konopki wybrały się na wycieczkę do Parku Wodnego w Siedlcach. Uczniowie, podzieleni na grupy, korzystali naprzemiennie z kręgielni i pływalni.

15 czerwca 2022
Opracowanie i zdjęcia: K.Konopka, R. Teodorczuk, E. Kruszyńska, D. Fabrykiewicz
Czytaj więcej o: Aktywny czas na basenie i w kręgielni