rok szkolny 2021-2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Szkoła Ambasadorem Bezpieczeństwa

Od marca do maja 2022 r. uczniowie klasy 3a, we współpracy z klasą 3b, brali udział w Ogólnopolskim Programie Partnerskim dla Szkół „Bezpieczny Przejazd”. W ramach działań odbyły się lekcje z wykorzystaniem materiałów, udostępnionych przez organizatorów, gazetka „Zostań ambasadorem bezpieczeństwa”, prelekcja dla wszystkich uczniów naszej szkoły z koordynatorami kampanii społecznej, konkurs plastyczny „Bezpieczny przejazd” oraz projekty wpinek, promujących bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

1 lipca 2022
E. Kruszyńska
Czytaj więcej o: Szkoła Ambasadorem Bezpieczeństwa
Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystości szkolne poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Mordach z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, Dyrekcji, nauczycieli , rodziców i uczniów. Podczas uroczystego apelu pan Dyrektor Jerzy Borowski – wyczytał imiona i nazwiska uczniów z poszczególnych klas, którzy zdobyli wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz podsumował najważniejsze osiągnięcia w konkursach.

24 czerwca 2022
K. Konopka
Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Przejdź do - Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "LEON"

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "LEON"

Przed końcem roku szkolnego otrzymaliśmy wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy, którzy zdobyli miejsca od 1 – 10 w kwalifikacji ogólnopolskiej, uzyskali dyplom laureata.

W zakresie matematyki dla klas trzecich najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy III a.

LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO:

  • Gabriela Zawistowska – 7 miejsce
  • Damian Gmitrzuk – 8 miejsce
  • Dominik Lipiński – 10 miejsce.

W konkursie przedmiotowym  z języka angielskiego dla klas piątych,  laureatkami zostały:

  • Natalia Lipińska i Ewelina Pawłowska – obie dziewczynki zdobyły 8 miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

23 czerwca 2022
E. Kruszyńska
Przejdź do - "Czytamy dzieciom"

"Czytamy dzieciom"

W  miesiącu czerwcu w naszej szkole z inicjatywy logopedy p. Jolanty Goś i bibliotekarza p. Jolanty Hoduń  została zorganizowana akcja,, Czytamy dzieciom'' mająca   na celu promowanie i przypominanie,  jak ważne jest głośne czytanie dziecku książek, już od najmłodszych lat.  Wykonane zostały  gazetki i wystawy, z których można  było się dowiedzieć,  jakie korzyści daje czytanie książek. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Skwierczyńska z klasy III A i Maria Głuchowska z klasy IV A czytały przedszkolakom - obu grupom 4-latków  książeczkę ,,Franklin chce mieć hulajnogę'', natomiast uczennica klasy IV B  Julia Czarnocka przeczytała  5-latkom książkę o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół pt. ,,Zawsze mów prawdę''. Przedszkolakom bardzo spodobała   się taka forma głośnego czytania, tym bardziej, że  uczennice przygotowały ciekawe rekwizyty, które miały jeszcze bardziej zainteresować dzieci książką. 

23 czerwca 2022
Jolanta Hoduń i Jolanta Goś
Przejdź do - Wycieczka rowerowa i integracja kl. 4a

Wycieczka rowerowa i integracja kl. 4a

Dnia 22 czerwca br. klasa 4a wraz z wychowawczynią - p. Katarzyną Marczak oraz p. Dorotą Fabrykiewicz wybrała się na wycieczkę rowerową sprzed budynku szkoły do Klimont. Po pokonaniu pewnego dystansu na rowerach, nadszedł czas na rekreację - rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbasek. Rozegrano także mecz w piłkę nożną. Dodatkową atrakcją wyprawy było wyplatanie wianków i puszczanie ich na wodę - w nawiązaniu do tradycji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej (przypadającej z 23 na 24 czerwca). To było bardzo radosne i udane spotkanie klasowe.

22 czerwca 2022
Dorota Fabrykiewicz