Działania (2022-2023)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Jak wykorzystać druk 3D? Tworzenie kompozycji roślinnych.

Jak wykorzystać druk 3D? Tworzenie kompozycji roślinnych.

Czy zastanawialiście się kiedyś:

- jak wykorzystać przedmioty stworzone za pomocą drukarek 3D?

- co wspólnego może mieć druk 3D z rozsądnym korzystaniem z zasobów i oszczędzaniem w duchu less waste?

To proste! Wystarczy odrobiona kreatywności!

W ramach realizowanego projektu ekologicznego, uczniowie bawili się kompozycjami roślinnymi z wykorzystaniem wydrukowanych doniczek. Stworzone dzięki "Laboratoriom Przyszłości" przedmioty, stały się bardzo użyteczne. Powstały przepiękne dekoracje z motywami roślinnymi.

10 maja 2023
Tekst: Katarzyna Konopka; Foto: Jolanta Stańczuk, Agnieszka Ogrodniczuk
Przejdź do - Fascynujący druk 3D!

Fascynujący druk 3D!

Drukowanie 3D może być niezwykle fascynujące! Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, by stworzyć "Lampę z patronem szkoły" czy "Lewitującą filiżankę". To wszystko jest możliwe dzięki zakupionej w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" drukarce 3D!

4 maja 2023
Wojciech Dębski
Przejdź do - Drukowanie w 3D

Drukowanie w 3D

Szkoła Podstawowa w Mordach w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tej inicjatywy otrzymaliśmy sprzęt multimedialny i komputerowy oraz między innymi drukarkę 3D wraz z wielokolorowym filamentem PLA.

Dzięki temu w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas czwartych i piątych oraz pozostali chętni uczniowie z klas starszych, biorą udział w zajęciach z projektowania brył 3D w ramach zajęć z informatyki. Za pomocą programu Tinkecard online uczniowie poznają zasady tworzenia prostych, a czasem nawet dość złożonych brył. Efektem zajęć są wydruki niektórych przedmiotów, zamieszczone na poniższych fotografiach.

17 stycznia 2023
Wojciech Dębski