1 Podlaska Gromada Zuchowa "Ohana"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Wojska Polskiego 2022 r.

Dzień Wojska Polskiego 2022 r.

Dnia 15 sierpnia 2022 r. zuchy z 1 PGZ Ohana i harcerze z 4 PDH Ciekawi Świata wystąpili na uroczystych obchodach Dnia Wojska Polskiego. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Pasterskiej dzieci zaśpiewały patriotyczne piosenki. 

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Wicedyrektor - Jolanty Kobak za możliwość wystąpienia na tak ważnej uroczystości, pomoc w przygotowaniu dzieci oraz za motywację, jaką Pani dawała dzieciom na każdej próbie. Dziękujemy Pani Małgorzacie Pasterskiej, która przygotowała dzieci do występu. Dzięki Pani dzieci nie bały się wystąpić na prawdziwej scenie i dały  z siebie wszystko. Dziękujemy również Rodzicom Zuchów i Harcerzy - dzięki Państwa pomocy i częstym próbom z dziećmi w domu, udało nam się osiągnąć ogromny sukces.

 

31 sierpnia 2022
drużynowa 1 PGZ Ohana Izabela Chacińska; drużynowa 4 PDH Ciekawi Świata Małgorzata Pawłowska
Czytaj więcej o: Dzień Wojska Polskiego 2022 r.
Przejdź do - Zuchy w kinie

Zuchy w kinie

Zuchy z 1 PGZ Ohana wybrały się do kina. Dzięki  kilku  biletom wygranym podczas grze miejskiej,  zorganizowanej przez Hufiec " Podlasie" im. H. Sienkiewicza oraz dopłacajac symboliczne 10 zł, mogły przeżyć kolejną przygodę, oglądając film "Detektyw Bruno".

20 czerwca 2022
Izabela Chacińska
Przejdź do - Igrzyska Harcerskie - Zlot Sportowy Hufca ZHP Podlasie

Igrzyska Harcerskie - Zlot Sportowy Hufca ZHP Podlasie

Trzy dni spędzone na zlocie w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach minęły bardzo szybko. Zuchy nawet nie obejrzały się, a już nadszedł czas powrotu do domu!  Mimo wszysystko Harcerskie Igrzyska Sportowe na długo pozostaną w ich pamięci, jako wartościowe spotkanie po "pandemicznej" przerwie.
Czuwaj!
/-/ dh Izabela Chacińska 
 
7 czerwca 2022

Biwak PGZ Ohana

W dniach 4-5 marca PGZ Ohana brała udział  w swoim pierwszym biwaku. Dzieci nauczyły się podstaw ratownictwa, wielu piosenek i pląsów harcerskich oraz brały udział w biegu po znaczek zucha. Wspólnie przeżyte chwile z pwnością przyczyniły się do zintegrowania drużyny.

Serdeczne słowa podziękowania za okazaną pomoc kierujemy wobec Pani Moniki Lipińskiej.

12 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Biwak PGZ Ohana

Bieg po chustę

W piątek zuchy zdobyły barwy gromady! Bieg po chustę to nie tylko wspaniała  zabawa, ale również ciekawy sposób integracji "Szóstek". Od teraz mundury zuchów zdobią chusty! 

11 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Bieg po chustę

III Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych

Zuchy z Gromady Zuchowej Ohana niedzielne popołudnie spędziły w klimacie patriotyzmu. Dzieci z radością wzięły udział w Marszu Żołnierzy Wyklętych, ucząc się historii własnego narodu. Dziękuję również rodzinom zuchów, za ich wsparcie i obecność. 

Cześć i chwała bohaterom! 

Dh Izabela Chacińska

27 lutego 2022
Czytaj więcej o: III Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych

Bal Zucha z okazji dnia Myśli Braterskiej

Dziś Zuchy z Gromady Zuchowej Ohana brały udział w Balu Zucha z okazji dnia Myśli Braterskiej. Dzięki uprzejmości Dyrektora M-GOK-u w Mordach mogły bawić się na prawdziwej sali balowej. Serdeczne podziękowania za pomoc oraz przeprowadzenie zabaw i tańców kierujemy wobec Pani Moniki Lipińskiej oraz phm. Patrycji Barei, które były opiekunkami i animatorkami podczas balu.

26 lutego 2022
Dh Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Bal Zucha z okazji dnia Myśli Braterskiej

Obietnica zuchowa

Dziś zuchy z Gromady Zuchowej Ohana złożyły obietnicę zuchową. Obietnica została złożona na ręce phm. Patrycji Barei. 

Wszystkiego dobrego na harcerskim szlaku!

1 lutego 2022
Drużynowa Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Obietnica zuchowa

Betlejemskie Światełko Pokoju w Mordach

Zuchy z Gromady Zuchowej Ohana przekazały dziś Betlejemskie Światełko Pokoju w następujące miejsca: Zespół Oświatowy w Mordach, Biblioteka Miejska w Mordach, Komisariat Policji w Mordach, Poczta Polska w Mordach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Kościół Parafialny w Mordach. 

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Z

21 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Betlejemskie Światełko Pokoju w Mordach

Betlejemskie Światełko Pokoju 2021

Dziś drużynowa Gromady Zuchowej Ohana, miała przyjemność uczestniczyć w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgrowie.

19 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Betlejemskie Światełko Pokoju 2021