Rok szkolny 2022-2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kl. 3a i 3b w CKiS w Siedlcach!

Kl. 3a i 3b w CKiS w Siedlcach!

Dnia 11 stycznia br. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami, p. Wiesławą Lewczuk i p. Danutą Kesling, wybrali się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce im. Andrzeja Meżeryckiego został wystawiony spektakl teatralny pt. “Opowieść wigilijna”. Jest to ponadczasowa historia na podstawie książki Charlesa Dickensa.

11 stycznia 2023
Wiesława Lewczuk, Danuta Kesling
Czytaj więcej o: Kl. 3a i 3b w CKiS w Siedlcach!
Przejdź do - "Legendy Orła Białego"

"Legendy Orła Białego"

"Historia est magister vitae!" - Historia jest nauczycielką życia! Dnia 10 stycznia br. uczniowie klasy 4a i 5a mieli okazję obejrzeć w Novym Kinie Siedlce spektakl teatralny pt. "Legendy Orła Białego", wystawiony przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

10 stycznia 2023
K. Konopka
Czytaj więcej o: "Legendy Orła Białego"
Przejdź do - "Razem wspieramy pszczoły!" - akcja #beeYOPE - kl. 4a

"Razem wspieramy pszczoły!" - akcja #beeYOPE - kl. 4a

W tym roku szkolnym czwartoklasiści uczestniczą w programie "Razem wspieramy pszczoły!" - #beeYOPE. W ramach programu uczniowie otrzymali bezpłatne pakiety materiałów (zeszyty ćwiczeń, ołówki, naklejki oraz paczuszkę z nasionami łąk kwietnych). Do tej pory wzięli udział w dwóch zajęciach projektowych, podczas których dowiedzieli się m.in.: dlaczego roślina kiełkuje i odbyli podróż przez "Galaktykę nasion" z zaciekawieniem obserwując ich różne kształty.

8 stycznia 2023
Katarzyna Konopka, Małgorzata Pawłowska
Czytaj więcej o: "Razem wspieramy pszczoły!" - akcja #beeYOPE - kl. 4a
Przejdź do - "Planeta ma znaczenie"!

"Planeta ma znaczenie"!

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie w projekcie "Planeta ma znaczenie", w ramach którego nasza placówka zbiera baterie i telefony. Wśród wszystkich osób, które przyniosły telefony odbyło się losowanie nagród. Oto wyniki losowania: Wiktor Pawłowski, Zofia Pawluk, Maria Chacińska.
Osoby te wygrywają gry planszowe. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni za proekologiczna postawę. Przypominamy, że zbiórka baterii i telefonów nadal trwa. Chrońmy środowisko! Oszczędzajmy zasoby naturalne!
 
5 stycznia 2023
Katarzyna Szakoła

Życzenia Bożonarodzeniowe

22 grudnia 2022
Przejdź do - "Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu" - Jasełka i wigilie klasowe

"Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu" - Jasełka i wigilie klasowe

„Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu” - to hasło, które przyświecało tegorocznym jasełkom, wystawionym w dniu dzisiejszym w M-GOK w Mordach przez uczniów kl. 6a. Jasełka przybrały formę współczesnego przedstawienia bożonarodzeniowego, w którym młodzi artyści wcielili się w rolę zwykłych ludzi, oczekujących spotkania z Bogiem i uczących się dzielenia miłością w codzienności.

22 grudnia 2022
K. Konopka, R. Kowalczyk
Czytaj więcej o: "Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu" - Jasełka i wigilie klasowe
Przejdź do - Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe

W dniach 18-20.12. br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach adwentowych w kościele parafialnym w Mordach. W poniedziałek i wtorek, pod opieką nauczycieli, mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Św. oraz wysłuchania nauk rekolekcyjnych, wygłoszonych przez ks. prof. Romana Krawczyka. Uczniowie włączyli się czynnie w posługi liturgiczne podczas Eucharystii jako służba ołtarza, czytając czytania i śpiewając psalm (uczniowie starsi) oraz pełniąc posługę niesienia darów (uczniowie kl. 3).

20 grudnia 2022
Barbara Zalewska, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Rekolekcje adwentowe
Przejdź do - "Uwolnić Poly" - wycieczka do kina kl. 4a i harcerzy

"Uwolnić Poly" - wycieczka do kina kl. 4a i harcerzy

Dnia 19 grudnia br. klasa 4a oraz harcerze z 4 PDH "Ciekawi świata" pod opieką: p. Małgorzaty Pawłowskiej, p. Niny Chęcińskiej i p. Katarzyny Konopki, wybrali się do kina na film familijno-przygodowy "Uwolnić Poly". Dla harcerzy wyjazd był formą nagrody za ich wytrwałą pracę, trud i służbę, a dla kl. 4a formą integracji i chwilą przedświątecznego wytchnienia.

19 grudnia 2022
K. Konopka, drużynowa 4PDH "Ciekawi Świata": M. Pawłowska, N. Chęcińska
Czytaj więcej o: "Uwolnić Poly" - wycieczka do kina kl. 4a i harcerzy
Przejdź do - Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny

W dniach 12-13 grudnia br. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Pachniało świerkiem, goździkami oraz piernikami. Stoiska przygotowane przez świetlicę szkolną, zuchów i harcerzy, zdobiły dekoracje świąteczne, powstałe dzięki wielotygodniowej pracy naszych uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło ozdób choinkowych, wieńców, pięknych bombek, stroików, kart świątecznych czy sianka na wigilijny stół.

15 grudnia 2022
Katarzyna Malińska
Czytaj więcej o: Kiermasz świąteczny
Przejdź do - Prezent mikołajkowy - kl. 6a w kinie!

Prezent mikołajkowy - kl. 6a w kinie!

Takim prezentem mikołajkowym, choć nieco spóźnionym, był dla klasy VIa przyjemnie spędzony czas w kinie w gronie rówieśników. Dnia 14 grudnia br. klasa VIa, wraz z wychowawczynią Panią Anną Daniluk oraz pedagogiem szkolnymPanią Edytą Iwańczuk, z okazji Mikołajek, wybrała się do Kina Helios w Siedlcach.
14 grudnia 2022
Edyta Iwańczuk
Czytaj więcej o: Prezent mikołajkowy - kl. 6a w kinie!