Rok szkolny 2022-2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zajęcia z języka migowego dla zuchów i harcerzy

Zajęcia z języka migowego dla zuchów i harcerzy

Czuwaj!

Środowa zbiórka 1 PGZ Ohana była wyjątkowa z dwóch  powodów.  Gościliśmy  p. Michalinę Stygienko,  mamę Hani. Pani Michalina jest tłumaczką języka migowego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.  Mama Hani podzieliła się  z nami swoją wiedzą i nauczyła dzieci wiele przydatnych słów w języku migowym, m.in.: "Proszę", "Dziękuję", "Przepraszam", "Dzień dobry" czy  "Do widzenia".

Na zbiórce gościliśmy  również  harcerzy z 4 PDH Ciekawi Świata z drużynową dh Małgorzatą Pawłowską.

12 stycznia 2023
/-/ drużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska
Przejdź do - Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Przedszkola Samorządowego w Mordach!

Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Przedszkola Samorządowego w Mordach!

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światełko wędruje po całym świecie, aby trafić do wszystkich ludzi.

Dziś tj. 21.12.2022 r. Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Przedszkola Samorządowego w Mordach na ręce p. Moniki Lipińskiej oraz innych nauczucieli przedszkola. Delegacja zuchów z klas pierwszych: Antoni Szakoła i Krystian Lipiński, pod opieką p. Katarzyny Szakoła, odwiedziła młodszych kolegów podczas wigili. 

21 grudnia 2022
/-/ drużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska , p. Katarzyna Szakoła
Czytaj więcej o: Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do Przedszkola Samorządowego w Mordach!
Przejdź do - Wigilia Zuchowa 2022

Wigilia Zuchowa 2022

Dnia 20.12.22 r. odbyła się nasza WIGILIA ZUCHOWA, która miała miejsce w Szkole Podstawowej w Mordach. Na początku przybyłych gości i zuchów powitała druhna Izabela Chacińska. Później zabrał głos p. Robert Więckowski - Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, serdeczny przyjaciel Gromady, który przybliżył dzieciom, czym jest Barbórka i na czym polega ciężka, trudna praca górników i gazowników. Zuchy zobaczyły również jak wygląda mundur galowy i czapka górnicza (tzw. czako) z pióropuszami w różnych kolorach, które oznaczają stopnie w górnictwie. 

20 grudnia 2022
/-/ drużynowya 1PGZ Ohana Izabela Chacińska , p. Elżbieta Wielogórska
Czytaj więcej o: Wigilia Zuchowa 2022
Przejdź do - Zlot Bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie

Zlot Bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie

Czuwaj! Zuchy z 1 PGZ Ohana  w dniach 16-18 grudnia  2022 r. wraz z drużynową Izabelą Chacińską oraz z przybocznym ćw. Grzegorzem Komar, wybrały się na Zlot Bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie im. H. Sienkiewicza w Siedlcach.

18 grudnia 2022
/-/ drużynowa 1PGZ Ohana dh Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Zlot Bożonarodzeniowy Hufca ZHP Podlasie
Przejdź do - Odwiedziny 18 Batalionu Dowodzenia

Odwiedziny 18 Batalionu Dowodzenia

Dnia 14 grudnia br. w piękne, grudniowe popołudnie naszą gromadę odwiedzili Żołnierze Zawodowi z 18 Batalionu Dowodzenia w Siedlcach. Zuchy poznały zawód żołnierza, zapoznały się z ekwipunkiem wojskowym i nauczyły się maskowania w różnych warunkach. Tym samym, ukończyły kurs wojskowości. Zuchy stały się adeptami sztuki wojennej oraz otrzymały certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. Spotkanie z żołnierzami okazało się dla zuchów wspaniałą przygodą, która pozostanie w ich pamięci na zawsze.

14 grudnia 2022
/-/ drużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Odwiedziny 18 Batalionu Dowodzenia
Przejdź do - Odwiedziny w Nadleśnictwie

Odwiedziny w Nadleśnictwie

Czuwaj! Dnia 23.11.2022 r. Zuchy z 1 PGZ Ohana wybrały się na wycieczkę do Siedleckiego Nadleśnictwa.  Las to dom nie tylko dla roślin i zwierząt, pełen pysznych, leśnych owoców. Jest to również ukochane miejsce dla każdego zucha i harcerza.

23 listopada 2022
/-/ dyrużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Odwiedziny w Nadleśnictwie
Przejdź do - Zuchy  robią stroiki

Zuchy robią stroiki

Na środowej zbiórce zuchy z 1 PGZ Ohana robiły stroiki na kiermasz bożonarodzeniowy. Oto fotorelacja!

 

18 listopada 2022
/-/ dyrużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska
Przejdź do - Bieg po Barwy Gromady 1PGZ Ohana

Bieg po Barwy Gromady 1PGZ Ohana

Czuwaj! Dziś nowi członkowie 1 PGZ Ohana brali udział w swojej pierwszej terenowej przygodzie. Dzięki otrzymaniu odpowiedniej liczby punktów, dzieci zdobyły Barwy swojej Gromady! Gratuluję wszystkim Zuchom uczestniczącym w dzisiejszym Biegu po Barwy Gromady!♥

9 listopada 2022
/-/ dyryzynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska, zdjęcia: Adela Plewik Kl. 2a, Karolina Paprocka Kl. 4a
Przejdź do - Zbiórka ZNICZY budynek A

Zbiórka ZNICZY budynek A

Czuwaj! Bardzo proszę wszystkie chętne dzieci o przynoszenie zniczy na Dzień Wszystkich Świętych. Znicze zostaną postawione i zapalone na grobach nieznanych żołnierzy. 

24 października 2022
/-/ dyryzynowa 1PDH Ohana Izabela Chacińska
Przejdź do - Kropla krwi na Dzień Edukacji Narodowej

Kropla krwi na Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny czas dla wszystkich pracowników oświaty - nauczycieli, wychowawców, instruktorów oraz pracowników niepedagogicznych. Z pewnością to także dzień, w którym znajdujemy czas na refleksje i chwilę zatrzymania nad doniosłą rolą naczycieli i wychowawców w kształtowaniu systemu wartości młodego pokolenia. Jednak wychowania i wpływu postawy nauczycielskiej na uczniów nie da się zamknąć tylko w murach szkolnych. Nauczyciel nigdy nie wie jak daleko i jak mocno sięga jego wpływ na postawy i wartości młodego człowieka. W tak ważnym dniu chętni nauczyciele z naszego grona pedagogicznego dają przykład empatycznej postawy wobec potrzebujących i promują oddawanie krwi, by uratować komuś życie.

14 października 2022
Opracowanie: drużynowa 1PGZ Ohana Izabela Chacińska, Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Kropla krwi na Dzień Edukacji Narodowej