Zespół Oświatowy w Mordach

Strona główna

Dzwonki
Zwolnienie z lekcji
platforma edukacyjna

Artykuły

Przejdź do -

Zrozumieć emocje - warsztaty terapeutyczne dla klasy III B

Dziecięcy świat jest pełen fantazji, emocji oraz wyobraźni. Przez to może też być bardzo kruchy i z tego powodu szczególnie potrzebuje stabilizacji, ponieważ tylko ona daje poczucie bezpieczeństwa.

"Jak się czujesz?” Zazwyczaj każdy nas przy takiej okazji odpowiada: „dobrze”, „w porządku”, „nieźle”. Tymczasem okazuje się, że dziećmi przeżywają najróżniejsze emocje, które albo tłumią w sobie, albo spychają na drugi plan.

Jak ważne są emocje? Jak dbać o zdrowie psychiczne? Odpowiedzi na te pytania otrzymali uczniowie klasy trzeciej, którzy 22.09.2023 r. uczestniczyli w warsztatach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach w ramach projektu „Stop przemocy” z terapeutką z Fundacji „Pozytyw”. Celem spotkania była psychoedukacja dotycząca wpływu emocji na zdrowie i bieżące funkcjonowanie młodego człowieka. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne i jak radzić sobie z własnymi emocjami. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania.

Pamiętajmy, że emocje nie są powodem do wstydu, nie musimy się kontrolować i tłumić tego, co odczuwamy. Każdy ma prawo do odczuwania całego wachlarza emocji. Doświadczanie złości, smutku, strachu i innych uczuć jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka.

 

23 września 2023
Opracowanie: Elżbieta Wielogórska
Czytaj więcej o: Zrozumieć emocje - warsztaty terapeutyczne dla klasy III B
Przejdź do -

Warsztaty komiksowe

21 września 2023 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach komiksowych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mordach, które poprowadziła pani Edyta Bystroń. Z jej pomocą powstały wspaniałe komiksy tj. „Wojna kaczek”; „Magiczne drzewo”; „Jednorożec i Sili”. Warsztaty komiksowe były okazją do zapoznania się z tą ciekawą dziedziną sztuki oraz do stworzenia autorskich prac. Tworzenie komiksów jest doskonałym ćwiczeniem wyobraźni, pozwala na oderwanie się od codzienności i może być formą twórczej zabawy.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspaniale spędzony wspólnie czas.

21 września 2023
Nina Chęcińska
Czytaj więcej o: Warsztaty komiksowe

Kalendarz roku szkolnego 2023-2024

Opiekunowie SU w roku szkolnym 2023-2024

W roku szkolnym 2023/2024 Samorządem Uczniowskim opiekują się:

  • Pani Katarzyna Marczak
  • Pani Edyta Iwańczuk
  • Pan Jerzy Wąsowski
20 września 2023
Czytaj więcej o: Opiekunowie SU w roku szkolnym 2023-2024

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Jeśli chcesz coś udoskonalić i masz głowę pełną pomysłów - Samorząd Uczniowski jest miejscem dla Ciebie!

 

20 września 2023
Opiekunowie SU
Czytaj więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Przejdź do -

30. edycja akcji "Sprzątanie Świata"

Jubileuszowa 30. edycja Akcji Sprzątanie Świata - Polska wystartowała w tym roku pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Nasza szkoła również włączyła się w tą ogólnopolską inicjatywę, by wspólnie zadbać o mały kawałek świata. Dlatego też w poniedziałek 18 września br. uczniowe kl. 4-8 ruszyli na ulice naszego miasteczka, by uporządkować najbliższą okolicę. Pomimo upału, ochoczo wykonali swoje zadanie. Uczniowie, oprócz pobliskich ulic, posprzątali także tereny wokół placu zabaw i szkoły. Akcja przebiegła sprawnie i szybko, a zebrane śmieci zostaną odebrane przez Urząd Miasta i Gminy.

 

18 września 2023
Tekst i zdjęcia: Edyta Iwańczuk
Czytaj więcej o: 30. edycja akcji "Sprzątanie Świata"
Przejdź do -

Dzień Kropki

W piątek 15 września br. obchodziliśmy w kl. 1-3 Dzień Kropki. Jest to w ostatnich latach bardzo popularne i lubiane przez uczniów święto. Celem podejmowanych w tym dniu zajęć jest pomoc dzieciom w dostrzeganiu ich talentów i mocnych stron. To dzień kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Dlatego też w Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie klas młodszych byli zaangażowani w wiele pomysłowych aktywności - rozmawiali nt. swoich talentów i wiary w siebie, wysłuchali opowiadania "Kropka" oraz wykonywali prace plastyczne z kropką w roli głównej. To był bardzo radosny dzień!

18 września 2023
Nina Chęcińska
Czytaj więcej o: Dzień Kropki

Ubezpieczenie 2023-2024

Szanowni Rodzice!

Na Rok Szkolny  2023/2024 Rada Rodziców Naszej Szkoły wybrała ofertę grupowego ubezpieczenie uczniów w TUZ.

Wybrane zostały warianty ubezpieczenia  za składkę 56 zł oraz 95 zł. Ubezpieczenie działa 24/H  na całym świecie tj. w szkole i poza nią, na zajęciach sportowych i wakacyjnych wyjazdach. Ochrona działa od 01.09.2023 - 31.08.2024.

Dokumenty:

1. Zakres świadczenia

2. Wniosek - zgłoszenie szkody

3. Tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku

4. OWU "Pakiet Bezpieczna Nauka"

5. Jak zgłosić szkodę? 


12 września 2023
Czytaj więcej o: Ubezpieczenie 2023-2024