Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Doświadczanie świata

Doświadczanie świata

Następnie, po obiedzie, uczestnicy projektu brali udział w warsztatach zorganizowanych w Fundacji Żółty Latawiec pod hasłem„Doświadczanie świata”. Uczniowie mieli okazję poznać świat, w jakim żyją dzieci z autyzmem. Patrzenie przez  „specjalne” okulary, nawlekanie nitek, doświadczenia dotykowe i  zapachowe, były doskonałym krokiem do poznania świata tych ludzi i prowadzonej terapii.

7 stycznia 2019
Przejdź do - Wigilia dla seniorów

Wigilia dla seniorów

13 grudnia wolontariusze naszej szkoły wystąpili podczas Gminnej Wigilii dla Seniorów. Zaprezentowali oni spektakl rozgrywający się w wigilię Bożego Narodzenia pod tytułem W drodze do Jezusa.
    Na peronie poznajemy przypadkowo spotkanych ludzi, którzy przedstawiają problemy współczesnego świata. Spotykamy młodego chłopca wyrzuconego przez ojca z domu, małżeństwo  zainteresowane tylko zakupami i wyjazdem w święta do Zakopanego oraz Marię i Józefa, którzy podróżują do Człowieka. Pojawiają się również anioły, przedstawiające historię narodzenia Jezusa i troski, które towarzyszą temu wydarzeniu.

13 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Wigilia dla seniorów
Przejdź do - Przez dziurkę od klucza

Przez dziurkę od klucza

Potem odbyły się warsztaty pod hasłem „Przez dziurkę od klucza”, które prowadziła  pani Anna Woźniak z warszawskiej Fundacji Walizka. Zadaniem uczestników było stworzenie w kartonowym pudełku ilustracji z wykorzystaniem starych fotografii z Siedlec i okolicy, ozdobnych papierów,  przedstawiającej wydarzenie z dawnych czasów. A następnie zaprezentowanie wszystkim obecnym swojej historii.

5 stycznia 2019
Przejdź do - Głodne Mordy

Głodne Mordy

12 grudnia 2018r. nadszedł czas na prezentację efektów pracy naszych uczniów. Przygotowali oni projekt pod hasłem „Głodne Mordy” - dzień konkurencji kulinarnych.  „Głodne” w znaczeniu zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Wolontariusze zaangażowali w swoje działania wszystkich uczniów zarówno naszej szkoły, jak i gości ze szkoły z Radomyśli.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Głodne Mordy
Przejdź do - W muzeum

W muzeum

20 grudnia 2018r. w Muzeum Okręgowym w Siedlcach odbyła się uroczystość podsumowania projektu „Pierwsze kroki wolontariuszy”. Zebrali się wszyscy wolontariusze z czterech szkół, które brały udział w projekcie. (Szkoła Podstawowa w Czuryłach, Radomyśli, Radzikowie Wielkim i my).

20 grudnia 2018
Czytaj więcej o: W muzeum