Zespół Oświatowy w Mordach

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Planetobus w szkole

Planetobus w szkole

W dniach 22 i 23 listopda 2018 r. gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium nazwane "Planetobusem".

5 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Planetobus w szkole

"Wyklikaj" łazienkę

Jeśli chcesz, aby Nasz szkoła zawalczyła o remont szkolnej toalety, zaglosuj w programie WZOROWA ŁAZIENKA klikając na rysunek i dalej postępując według instrukcji.

20 listopada 2018

Czy do Mordów zawita wielbłąd?

Czy do Mordów moze zawitać wielbłąd?
Pytanie retoryczne - może! zależy to jednak wszystko od naszego, mieszkańców miasta i gminy, zaangażowania. Musimy go sobie "wyklikać" tak jak kilka lat temu wyklikaliśmy plac Nivea.

20 listopada 2018

Ślubowanie przedszkolaków

W dniu 7 listopada 2018 roku odbyło się pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie wiekowej naszego przedszkola. Przy tej okazji maluchy zademonstrowały licznie przybyłym mamom i tatusiom swoje umiejętności artystyczne. Wychowawczynią grupy jest p. Sylwia Radzikowska. (fot. Urszula Kędziora)

14 listopada 2018

Planetobus w szkole

W dniach 22-23 listopada br. gościć będziemy w naszej szkole mobilne centrum edukacyjne – Planetobus. Jest to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. Planetarium umożliwia bliski kontakt z jedną z najbardziej lubianych i atrakcyjnych nauk przyrodniczych, astronomią. Pokazy będą prowadzone przez Edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Niezapomniane obserwacje nieba trwać będą ok. 45 minut. Na półokrągłym „suficie” uczniowie obejrzą pokazy astronomiczne, galaktyki pełne gwiazd, poznają najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzą Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzą się, co robią na niej astronauci.

13 listopada 2018
Czytaj więcej o: Planetobus w szkole