Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ślubowanie przedszkolaków

W dniu 7 listopada 2018 roku odbyło się pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie wiekowej naszego przedszkola. Przy tej okazji maluchy zademonstrowały licznie przybyłym mamom i tatusiom swoje umiejętności artystyczne. Wychowawczynią grupy jest p. Sylwia Radzikowska. (fot. Urszula Kędziora)

14 listopada 2018

Planetobus w szkole

W dniach 22-23 listopada br. gościć będziemy w naszej szkole mobilne centrum edukacyjne – Planetobus. Jest to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. Planetarium umożliwia bliski kontakt z jedną z najbardziej lubianych i atrakcyjnych nauk przyrodniczych, astronomią. Pokazy będą prowadzone przez Edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Niezapomniane obserwacje nieba trwać będą ok. 45 minut. Na półokrągłym „suficie” uczniowie obejrzą pokazy astronomiczne, galaktyki pełne gwiazd, poznają najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzą Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzą się, co robią na niej astronauci.

13 listopada 2018
Czytaj więcej o: Planetobus w szkole

100-lecie niepodległości - akademia

posenka w wykonaniu OliwiiUczniowie Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego godnie obchodzili setna rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na korytarzach szkolnych o wydarzeniach sprzed stu laty przypominały gazetki i prace plastyczne. Starsi uczniowie brali udział w konkursie na plakat  upamiętniający to święto ( z inicjatywy nauczyciela historii Krzysztofa Daniluka). W dniu 9 listopada uczniowie obejrzeli inscenizację historyczno-patriotyczną w MGOK w Mordach.

Kulminacją obchodów 100-lecia niepodległości w gminie Mordy były uroczystości w dniu 11 listopada 2018 r. O godz. 11.30 w kościele parafialnym odprawiona została msza w intencji Ojczyzny po czym nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem poległych w wojnach 1918-1920. Ceremonii towarzyszyła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mordów oraz drużyna harcerska „Ciekawi świata” na czele z druhną drużynową Małgorzatą Pawłowską. Na placu przed pomnikiem zgromadziło się wielu mieszkańców miasta i gminy. Wieńce składały delegacje: władz samorządowych na czele z burmistrzem Janem Ługowskim, rady parafialnej z księdzem Karolem Klewkiem, delegacja uczniów szkoły podstawowej w Mordach.

12 listopada 2018
Czytaj więcej o: 100-lecie niepodległości - akademia

Sędzia Wesołowska w Mordach

W dniu 7 listopada 2018 r. będziemy gościć w naszym mieście, znaną z programu telewizji TVN sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkania odbywać się będą w lokalu M-GOK-u według następującego harmonogramu:

- godz. 10.00 – klasy I-V

- godz. 12.30 – klasy VI-VIII i III gimn.

- godz. 14.00 – dorośli

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. W załączeniu tematyka spotkań

30 października 2018
Czytaj więcej o: Sędzia Wesołowska w Mordach

Plakat dla niepodległej

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy niepodległości państwa polskiego uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej wykonują gazetki ścienne pod hasłem „Plakat dla Niepodległej”. Dość niewinnie zapowiadająca się inicjatywa nauczyciela historii Krzysztofa Daniluka spotkała się z pozytywnym przyjęciem młodzieży i zaczyna przynosić nadspodziewane efekty. Prace, w większości na wysokim poziomie - ładne, pomysłowo i estetycznie wykonane, zdobią korytarz przed salą historyczną nr 6 na piętrze w budynku B. Ze względu na zainteresowanie organizator akcji przedłużył uczniom termin składanie prac do piątku 9 listopada 2018 r.

Uwaga: większy rozmiar po kliknięciu na zdjęcia zamieszczone dalej

18 października 2018
Czytaj więcej o: Plakat dla niepodległej