Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Doroczny jarmark w Mordach

7marca 2019 roku odbył się w Mordach tradycyjny kolejny jarmark zwany przez mieszkańców „Kazimierzem”. Jarmark charakterem handlowym nie różni się już od cotygodniowych odbywających się w czwartki targów. Na straganach nie można już znaleźć wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych – to już odeszło bezpowrotnie. Po raz pierwszy w historii dorocznych jarmarków zabrakło na tzw. targowisku zwierząt gospodarskich w tym koni, z których kiedyś słynęła polska wieś.

7 marca 2019
Czytaj więcej o: Doroczny jarmark w Mordach
Przejdź do - XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy  Mordy

XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mordy

Tradycyjnie jak co roku w czasie ferii zimowych odbył się  XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy  Mordy. Turniej odbył się 10 lutego, a gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Mordach /Budynek B/. W tegorocznym turnieju wzięło udział 23 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy kategorie i jej zwycięzców  . W związku z tym, że w tegorocznym turnieju  brało udział mało zawodników, zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym". 

17 lutego 2019
Jerzy Wąsowski; fot. Andrzej Michałowski
Czytaj więcej o: XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mordy
Przejdź do - Jasełka w szkole

Jasełka w szkole

Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole przygotowane zostałyJasełka. Tego roku aktorami byli uczniowie klasy VII A. 20 grudnia inscenizację obejrzały przedszkolaki, a kolejnego dnia młodsi i starsi uczniowie Zespołu Oświatowego oraz goście. Zaszczycili nas: Pani Skarbnik i Pan Sekretarz Miasta i Gminy Mordy oraz Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego.

Filmy dostępne TUTAJ

14 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Jasełka w szkole

Orszak Trzech Króli w Mordach - 6 stycznia 2019

plakat orszak trzech króli

3 stycznia 2019
Przejdź do - Betlejemskie Światło Pokoju w Mordach

Betlejemskie Światło Pokoju w Mordach

W środę  19 grudnia harcerze i przedstawiciele samorządu Szkoły Podstawowej w Mordach  pod opieką pp. Małgorzaty Pawłowskiej i Agnieszki Genei udali się do Urzędu Miasta i Gminy w Mordach  z "Betlejemskim Światłem Pokoju". Tutaj przekazały światło Panu Burmistrzowi Janowi Ługowskiemu.

19 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Betlejemskie Światło Pokoju w Mordach