Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

"Stara" strona

zomordy

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Bezpiecznie i odpowiedzialnie

          Zbliżają się wakacje, czas relaksu, odpoczynku i beztroski, ale i zagrożeń wynikających z dużej ilości czasu wolnego naszych uczniów. Aby unikać niebezpiecznych sytuacji warto poznać skutki takich działań. W tym celu dzieci i młodzież brała udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza.

         24 maja 2018r. uczniowie od klas IV do gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., panią Anną Sawicką – koordynatorem kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!”. Celem prelekcji było zwrócenie uwagi uczestników na odpowiedzialne zachowanie na przejazdach drogowo -kolejowych, a tym samym unikanie zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu. Uczniowie mieli okazję poznać i utrwalić znaki oraz przepisy ruchu drogowego. Obejrzeli film promujący akcję, ukazujący niewłaściwe, nieodpowiedzialne zachowania młodzieży i dorosłych na przejazdach. Poznali zasady postępowania w sytuacjach, kiedy dojdzie do wypadku. Na koniec uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

        W czwartek, 14 czerwca 2018 r., również odbyło się spotkanie dla uczniów klas I-III.  Tematyka dotyczyła tych samych treści tylko dostosowanych do wieku uczestników. Dzieci utrwalały znajomość znaków drogowych i kolejowych, wysłuchały informacji na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania na przejazdach kolejowych, peronach i w pociągach. Zrozumiały konieczność respektowania przepisów. Dzieci obejrzały film animowany pt. „Zatrzymaj się i żyj!”, z którego dowiedziały się, jak bezpiecznie przejeżdżać przez tory kolejowe. Następnie przedstawiciele Straży Ochrony Kolei opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie podróży pociągiem. Na zakończenie, w celu utrwalenia wiadomości, dzieci otrzymały zeszyty edukacyjne, kolorowankę „Kolejowa przygoda Piotrusia” oraz opaski odblaskowe i balony.