Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

"Stara" strona

zomordy

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Niepodległa logo

Projekt "Niepodległa"

Projekt "Niepodległa".

Prosimy o udostępnienie pamiątek (starych fotografii, dokumentów, militariów pochodzących z lat 1918-1939) na wystawę

Niepodległa-logo.jpg

W związku z nowym projektem MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ, nasza Szkoła chce złożyć wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania obejmującego przygotowanie i prowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej Szkole do organów prowadzących szkoły w terminie do 11 czerwca 2018 r. – zgodnie przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w 2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”.

Projekt szkoły na realizację zadania musi zawierać obowiązkowo:

* organizację wystawy złożonej z pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej, zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów

* zorganizowanie wycieczki patriotycznej związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej;

dodatkowo (nieobowiązkowo) możemy też podjąć inne działania w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, np. koncerty, inscenizacje, rekonstrukcje historyczne, spotkania ze świadkami historii, gry terenowe, wieczornice lub imprezy sportowe.

Dofinansowanie dla szkoły na zadanie wynosi od 3000 zł do 10 000 zł.

********** NASZA PROŚBA DO RODZICÓW **********

Przeprowadzenie wszystkich zamierzonych działań – w tym dofinansowanych wycieczek - będzie możliwe tylko wtedy, gdy uda nam się przygotować wystawę pamiątek, dlatego bardzo prosimy wszystkich rodziców o pomoc w jej zorganizowaniu.

Prosimy poszukać starych dokumentów, przedmiotów, fotografii związanych tematycznie z projektem i o ich wypożyczenie na czas trwania wystawy, czyli listopad 2018r. 

************************

Organ prowadzący szkołę musi zapewnić 20% finansowego wkładu własnego całkowitej kwoty niezbędnej do realizacji zadania oraz promocję zadania.