Zespół Oświatowy w Mordach

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Logopedyczny Konkurs Recytatorski

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

23 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Trudne

wierszyki łamiące języki”, którego organizatorem była logopeda, p. Jolanta Goś.

Jest to cykliczny konkurs odbywający się zawsze pod koniec roku szkolnego i mający na celu:

  • usprawnianie kompetencji językowych,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • zainteresowanie poezją,
  • rozwijanie świadomości artykulacyjnej,
  • utrwalanie prawidłowej artykulacji głosek.

Dzieci   prezentując   swoje   umiejętności   językowe   przed   szerszą   publicznością,   uczyły   się rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

28 maja 2019
Czytaj więcej o: Logopedyczny Konkurs Recytatorski
Przejdź do - Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

Dnia 17 maja 2019r w Szkole Podstawowej w Mordach, zgodnie z planem pracy szkoły odbył się Konkurs Recytatorski im Kornela Makuszyńskiego klas I-IV..W konkursie wzięło udział 12 uczestników:  kl.Ib -3 ucz; kl.IIa-5ucz; kl.IIb-2ucz. kl III -1 ucz; kl.IVc-31ucz. Pozostali uczniowie klas I-III słuchali pięknej recytacji i kibicowali kolegom.

28 maja 2019
Czytaj więcej o: Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
Przejdź do - Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Najpiękniejsza porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły z budynku A powitali na wesoło. W tym dniu, tj. 21 marca wszyscy uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do występów i prezentacji kapeluszy,  Zgodnie z wcześniej wywieszonym programem opracowanym   przez organizatorów imprezy, tzn. Samorząd szkolny  z panią  Anetą Ilczuk  i  bibliotekę szkolną z panią Jolantą  Hoduń,   każda z klas miała przygotować jedną z trzech form występu: mógł to być krótki skecz, kabaret o wiośnie, piosenka o wiośnie lub śmieszny wiersz o wiośnie wymyślony przez klasę.

 

 

22 marca 2019
Czytaj więcej o: Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.
Przejdź do - Dzień " Języka Ojczystego"

Dzień " Języka Ojczystego"

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu uczniowie, nauczyciele humaniści naszej szkoły wspólnie  okolicznościowe gazetki, któryc wystawa została zaprezentowana w obu budynkach w dniu 13 marca.

Niżej prezentujemy gazetki. (Uwaga: na części fotografii widnieje nieprawidlowa data z winy będnego ustawienia aparatu)

22 marca 2019

Doroczny jarmark w Mordach

7marca 2019 roku odbył się w Mordach tradycyjny kolejny jarmark zwany przez mieszkańców „Kazimierzem”. Jarmark charakterem handlowym nie różni się już od cotygodniowych odbywających się w czwartki targów. Na straganach nie można już znaleźć wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych – to już odeszło bezpowrotnie. Po raz pierwszy w historii dorocznych jarmarków zabrakło na tzw. targowisku zwierząt gospodarskich w tym koni, z których kiedyś słynęła polska wieś.

7 marca 2019
Czytaj więcej o: Doroczny jarmark w Mordach