Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.

Najpiękniejsza porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły z budynku A powitali na wesoło. W tym dniu, tj. 21 marca wszyscy uczniowie klas I-V wraz z wychowawcami już od rana przygotowywali się do występów i prezentacji kapeluszy,  Zgodnie z wcześniej wywieszonym programem opracowanym   przez organizatorów imprezy, tzn. Samorząd szkolny  z panią  Anetą Ilczuk  i  bibliotekę szkolną z panią Jolantą  Hoduń,   każda z klas miała przygotować jedną z trzech form występu: mógł to być krótki skecz, kabaret o wiośnie, piosenka o wiośnie lub śmieszny wiersz o wiośnie wymyślony przez klasę.

 

 

22 marca 2019
Czytaj więcej o: Pierwszy dzień wiosny czyli jak bawili się nasi uczniowie.
Przejdź do - Dzień " Języka Ojczystego"

Dzień " Języka Ojczystego"

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym dniu uczniowie, nauczyciele humaniści naszej szkoły wspólnie  okolicznościowe gazetki, któryc wystawa została zaprezentowana w obu budynkach w dniu 13 marca.

Niżej prezentujemy gazetki. (Uwaga: na części fotografii widnieje nieprawidlowa data z winy będnego ustawienia aparatu)

22 marca 2019

Doroczny jarmark w Mordach

7marca 2019 roku odbył się w Mordach tradycyjny kolejny jarmark zwany przez mieszkańców „Kazimierzem”. Jarmark charakterem handlowym nie różni się już od cotygodniowych odbywających się w czwartki targów. Na straganach nie można już znaleźć wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych – to już odeszło bezpowrotnie. Po raz pierwszy w historii dorocznych jarmarków zabrakło na tzw. targowisku zwierząt gospodarskich w tym koni, z których kiedyś słynęła polska wieś.

7 marca 2019
Czytaj więcej o: Doroczny jarmark w Mordach
Przejdź do - XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy  Mordy

XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mordy

Tradycyjnie jak co roku w czasie ferii zimowych odbył się  XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy  Mordy. Turniej odbył się 10 lutego, a gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Mordach /Budynek B/. W tegorocznym turnieju wzięło udział 23 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy kategorie i jej zwycięzców  . W związku z tym, że w tegorocznym turnieju  brało udział mało zawodników, zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym". 

17 lutego 2019
Jerzy Wąsowski; fot. Andrzej Michałowski
Czytaj więcej o: XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mordy
Przejdź do - Jasełka w szkole

Jasełka w szkole

Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole przygotowane zostałyJasełka. Tego roku aktorami byli uczniowie klasy VII A. 20 grudnia inscenizację obejrzały przedszkolaki, a kolejnego dnia młodsi i starsi uczniowie Zespołu Oświatowego oraz goście. Zaszczycili nas: Pani Skarbnik i Pan Sekretarz Miasta i Gminy Mordy oraz Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego.

Filmy dostępne TUTAJ

14 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Jasełka w szkole