Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

"Stara" strona

zomordy

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

20161114 082154Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 14 listopada.

 Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w tak szerokim zakresie w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Już na dwa tygodnie wcześniej ogłoszono, ze wszyscy uczniowie w tym dniu mają się wcielić w postać z jakiej ulubionej bajki. Organizacją bajkowego święta zajęła się nasza Pani Bibliotekarka Jolanta Hoduń oraz panie: Adriana Ostas i Kasia Malińska – opiekunki naszego samorządu. Oryginalną dekorację przygotowała p. Kasia Malińska.

Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków. W sali gimnastycznej zebrali się najpierw przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Wzięli oni udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci odgadywały postać z bajki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Podobne zabawy czekały również na uczniów klas starszych.

Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole.