Zespół Oświatowy w Mordach

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

"Stara" strona

zomordy

Nieoficjalna strona szkoły

 

spmordy

Archiwalna strona gimnazjum

gimnazjum1

Nie bądź uzależniony od internetu.

logosmall30 listopada uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl profilaktyczny ukazujący skutki uzależnienia od Internetu pt. „Nick – Victoria” w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

 Często zamykamy się w świecie internetowym zapominając o rzeczywistości. Portale społecznościowe są teraz miejscem, gdzie młodzież zawiera nowe znajomości. Wielogodzinne granie w gry komputerowe to teraz nowy sposób spędzania czasu wolnego. Jednak wstawianie zdjęć, czy udzielanie informacji na swój temat w internecie, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Weronika to nastolatka, która bardzo dobrze się uczy. Nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje szukać ich w internecie. Tworzy swój profil i przyjmuje pseudonim „Victoria”. Poznając kolejne osoby, daje się namówić na granie w gry komputerowe. Początkowa fascynacja z nimi związana wkrótce przeradza się w nałóg. Nowy, internetowy znajomy- „Aktor” szybko wzbudza zaufanie Weroniki- zaślepiona nastolatka wysyła mu zdjęcia i podaje wszystkie dane- nawet swój adres. Aktor knuje przebiegłą intrygę. Świat Weroniki legnie w gruzach. Nastolatce z pomocą spieszy nauczyciel.

Spektakl uczniowie obejrzeli dzieki wsparciu programu rządowego Bezpieczna+