Uzyskanie Karty Rowerowej przez uczniów klas czwartych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 czerwca 2024

Miło nam poinformować, że 23 uczniów z klas czwartych z powodzeniem zdobyło swoje pierwsze prawo jazdy - karty rowerowe! 

W ramach zajęć techniki z edukacji komunikacyjnej, nasi czwartoklasiści uczestniczyli w programie szkoleniowym, który zakończył się egzaminem na kartę rowerową. Zajęcia  nie tylko wzbogaciły wiedzę naszych uczniów o zasady ruchu drogowego, ale również przygotowały ich do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się na drogach.

Egzamin na kartę rowerową składał się z dwóch części:

1. Teoretycznej – Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz zasad pierwszej pomocy.

2. Praktycznej – Egzamin obejmował jazdę rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który sprawdzał umiejętności manewrowania i reagowania na różne sytuacje na drodze. Część praktyczną egzaminu przeprowadzili egzaminatorzy z WORD w Siedlcach.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym rowerzystom i życzymy im wielu bezpiecznych i pełnych przygód wycieczek na dwóch kółkach!

Zachęcamy wszystkich rodziców do wspierania swoich dzieci w bezpiecznym korzystaniu z rowerów oraz do regularnego przypominania im zasad ruchu drogowego.

Dziękujemy za współpracę i gratulujemy wszystkim nowym posiadaczom karty rowerowej!

 

Agata Chomiuk