Pożegnanie starych i nadanie nowego sztandaru szkole.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 grudnia 2019

W życiu każdej społeczności zdarzają się momenty, które utwierdzają jej tożsamość i wyznaczają bieg działalności na długie lata. Dla naszej szkoły taki moment miał miejsce 29 listopada 1928 roku,kiedy to szkoła otrzymała imię i pierwszy sztandar oraz 29 listopada 2019 roku, kiedy to ustanowiono, poświęcono i nadano nowy sztandar. W tym dniu w Szkole Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach miała miejsce szczególna dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego  uroczystość.

Główna część uroczystości poprzedzona została Mszą Świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła w trakcie, której ks. Piotr Wasyljew wikariusz parafii Mordy dokonał poświęcenia nowego sztandaru. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali w korowodzie do budynku „B” szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po odegraniu Hymnu Państwowego prowadzący uroczystość Małgorzata Pasterska i Jerzy Wąsowski powitali zaproszonych gości a następnie odbyła się ceremonia pożegnania starych sztandarów: z 1928 i 1975 roku. Poczty tych sztandarów stanowili uczniowie:

1. Julia Andrunik, Zuzanna Głuchowska, Kamil Soszyński

2. Monika Chacińska, Aleksandra Kobak, Jakub Opłocki

3. Gabriela Miszczuk, Weronika Radzikowska, Krystian Musiejczuk

Następnie poczet sztandarowy nowego sztandaru składający się z rodzicówprzekazał nowy sztandar dyrektor szkoły p. Teresie Kozos, która następnie sztandar przekazała pocztowi uczniowskiemu.

Skład pocztu przedstawicieli rady rodziców to:

Pani    Ewelina   Domańska

Pani Katarzyna Nasiłowska

Pan Sylwester Chaciński

 Po prezentacji sztandaru w następnym etapie uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru oraz przekazanie go dla społeczności szkolnej.

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swych wypowiedziach podkreślili wyjątkowy charakter tej uroczystości.

W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej przygotowana pod kierunkiem p. Katarzyny Marczak i p. Jacka Zdanowskiego. Uczniowie za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ta uroczystość przetrwa w pamięci nas wszystkich przez długi czas…

ZDJĘCIA W GALERIACH

Filmy z uroczystości:

1. Poświęcenie sztandaru

 

część 2 - ceremonia

 

 3. Przemówienia


4. Nadanie aktów fundatora


 

 

5. Część artystyczna


6. Fotografie z  uroczystości