Nowe sale w przedszkolu - 3.10.2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2018

Zdecydowanie poprawiły się warunki nauki i zabawy dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Mordach. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Jana Ługowskiego podczas wakacji gmina wyremontowała jedną z przyległych sal po aptece w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Mordach. Salę tę przeznaczono na leżakowanie maluchów. Obecnie zakończyła się już modernizacja pozostałych pomieszczeń: jego efektem jest następna piękna, duża sala dla czterolatków. Obok powstały sanitariaty, umywalki i szatnia oraz dodatkowe pomieszczenia na sprzęt przedszkolny. Sale zostały wyposażone w nowe meble, stoliki i krzesełka. W dniu 3 października Burmistrz przekazał nowe pomieszczenia przedszkolakom.

Po modernizacji powierzchnia przedszkola powiększyła się o ponad 150 m2. W budynku wspólnoty mieszkaniowej ostatecznie znalazły się grupy: trzylatków i dwie grupy czterolatków. W budynku szkoły podstawowej pozostały dwie grupy sześciolatków i dwie grupy pięciolatków.

Dzięki zaangażowaniu władz gminy znacznie powiększyła się liczebność dzieci przyjętych do przedszkola. Obecnie zapisanych jest 119 dzieci w 7 grupach. Liczebność grup waha się do 15 do 25 dzieci. W roku ubiegłym przyjęto do przedszkola 105 dzieci do 6 grup.