PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA” – 1099,76 złotych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 marca 2022

W dniach od 4 listopada 2021 roku do 7 stycznia 2022 roku odbyła się w naszym przedszkolu oraz szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. 

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Przedszkolaki oraz starsi uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogliśmy dzieciom w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo Nasz Dom udziela bowiem wsparcia dzieciom z „zawodowych” rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonki. Udało nam się zebrać łącznie 1099,76 złotych.

 

Nasze przedszkolaki nazbierały 241,38 złotych.

Uczniowie klas I – VIII  - 858,38 złotych.

 

Udział w akcji pomógł uzmysłowić przedszkolakom i uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

 

Podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych przedszkolaków i uczniów.

 

Koordynatorami zbiórki były następujące osoby:

Nauczyciele przedszkola: pani Sylwia Radzikowska oraz pani Monika Lipińska

Opiekunowie SKW: Nina Chęcińska, Katarzyna Konopka, Jolanta Stańczuk

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Góra Grosza

    Góra Grosza